ورزش3

ستاره سابق هلند: انگلیس تیم مزخرفی است

ستاره سابق هلند: انگلیس تیم مزخرفی است

رافائل فن در فارت، ستاره سابق رئال مادرید و تاتنهام، از داور دیدار هلند-انگلیس به شدت انتقاد کرد.

به گزارش "ورزش سه"، انگلیس در یک بازی دراماتیک با نتیجه 2-1 مقابل هلند در نیمه‌نهایی یورو 2024 به برتری رسید و خود را برای رویارویی نهایی مقابل اسپانیا در برلین آماده کرد. در این بازی که چهارشنبه شب برگزار شد، اولی واتکینز در آخرین دقایق گل برتری را به ثمر رساند و تیم گرت ساوت‌گیت را به فینال رساند.

با این حال، زمانی که دنزل دامفرایس، مدافع هلند سعی در دفع ضربه هری کین، کاپیتان انگلیس داشت، داور، فلیکس زوایر، معتقد شد که او روی کین مرتکب خطا شده است. با وجود این، پس از بازبینی VAR، زواتر تصمیم اولیه خود را لغو کرد و یک ضربه پنالتی به انگلیس داد که کین آن را تبدیل به گل کرد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

بازیکنان سابق فوتبال هلند به سرعت خشم خود را نسبت به نحوه داوری بازی ابراز کردند. رافائل فن در فارت، ستاره سابق رئال مادرید و تاتنهام، به شدت عصبانی بود.

او گفت: "من از دست آن بازیکنان انگلیسی خیلی عصبانی شدم. چه تیم مزخرفی هستند! به تدریج، همه چیز برایشان بی‌اهمیت شد. آن‌ها دیگر واقعاً نمی‌خواستند کاری انجام دهند. ما هم کار زیادی انجام ندادیم، اما خوشبختانه در نهایت دوباره خوب کار کردیم. سپس شروع به ایجاد برخی موقعیت‌ها کردیم."

"شاید کمی احساسی صحبت می‌کنم، اما می‌توانست خیلی بهتر باشد. وقتی نیمه دوم را در یک نیمه‌نهایی می‌بینید، و بعد چنین تیم ضعیفی را می‌بینید. چنین بازیکنان سطح بالایی در زمین هستند و فکر می‌کنم نیم ساعت خوب بازی کردند. سپس به کار خود ادامه دهید، نشان دهید که بهترین هستید. در مقطعی حس می‌کردم که هلند بهتر و بهتر می‌شود. ما بیشتر و بیشتر از بازی سهم می‌بردیم. دو یا سه موقعیت داشتیم که اگر کمی بهتر بازی می‌کردند، می‌توانستیم گل بزنیم. و بعد در آخرین ثانیه..."

ستاره سابق هلند: انگلیس تیم مزخرفی است

پیر فن هویدونک، مهاجم سابق موفق سلتیک و ناتینگهام فارست، خواستار محرومیت داور از مسابقات مهم آینده شد.

او گفت: "آنها [انگلیس] می‌توانند از فلیکس زوایر تشکر کنند. او واقعاً باید لیست سیاه شود. وحشتناک بود." او در نیمه دوم هم یک خطای به نفع گاکپو سوت زد، در حالی که ده متر با کمک داور فاصله داشت. اینها لحظات کلیدی بازی بودند. در حالی که انگلیس در نیمه اول بسیار بهتر بود، هلند واقعاً در نیمه دوم بازی بهتری ارائه داد. تیم هلند خیلی به سمت دروازه حمله نکرد، اما بازی متعادلی بود."

"اگه همچین صحنه‌ای را پنالتی می‌گیرید، باید در هر بازی هشت پنالتی بگیرید. واقعاً وحشتناک بود."

در حالی که انگلیس برای فینال مقابل اسپانیا آماده می شود، دنیای فوتبال با نفس حبس شده منتظر است تا ببیند این درام در برلین چگونه رقم خواهد خورد. کین و هم‌تیمی‌هایش امیدوارند تا روز یکشنبه پس از شکست دادن یک تیم روان لاروخا، بر طلسم گذشته غلبه کنند و در نهایت یک جام را بالای سر ببرند.