خبرآنلاین

ادعاهای ضدبرجامی زاکانی علیه عراقچی، ظریف و صالحی در آنتن زنده تلویزیون /گفتم من با برادرم هم مانند برجام پیمان نمی بندم

ادعاهای ضدبرجامی زاکانی علیه عراقچی، ظریف و صالحی در آنتن زنده تلویزیون /گفتم من با برادرم هم مانند برجام پیمان نمی بندم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: اولین سوال بنده از عراقچی درباره برجام این بود که شما با دوست خود پیمان بستید یا دشمن که او گفت دشمن اما من گفتم با دوست شما بوده من با برادرم هم به این ترتیب پیمان نمی‌بندم چراکه همه تعهدات ما نقد بود و تعهدات طرف مقابل نسیه.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، علیرضا زاکانی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در میزگرد سیاسی، در پاسخ این سوال فواد ایزدی، در مجلس عضو کمیته بررسی ویژه برجام‌ بودید، برای رسیدن به تحلیل صحیح فرد باید اشراف کامل به موضوع داشته باشد که مورد را از دست ندهد، به نظر شما رییس جمهور از تجربه برجام چه درسی باید بگیرد، گفت: برجام حاصل یک رویکرد و تفکر است که ظرفیت‌های داخلی و خودباوری نسبت به این ظرفیت‌ها را ندارد و علاقه دارد خود را کنار نظم موجود تعریف کند و این نظم را بپذیرد و حیاتی ذیل نظم موجود داشته باشد، این همه تفکری است که با برجام خلق شده است.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

وی افزود: وقتی برجام را بررسی کردیم متوجه شدیم کار کارشناسی در مورد برجام صورت نگرفته و حتی کسانی که در مورد آن اظهار نظر می‌کردند هم می‌گفتند برجام را نخوانده‌ایم. اولین سوال بنده از عراقچی این بود که شما با دوست خود پیمان بستید یا دشمن که او گفت دشمن اما من گفتم با دوست شما بوده من با برادرم هم به این ترتیب پیمان نمی‌بندم چراکه همه تعهدات ما نقد بود و تعهدات طرف مقابل نسیه.

زاکانی ادامه داد:خاطرم است وزیر امور خارجه وقت که به مجلس آمد، گزارش دهد،گفت ما حدود ۱۰ نفر ، یکم بیشتر بودیم و تعداد خارجی‌ها بیش از ۲۳۰ نفر بود. صالحی گفت ما ۳ نفر بودیم اما طرف مقابل تیم بزرگی بود که از حرکات صورت ما کامنت ( ببخشید یادداشت) می‌گرفت و به فرد مذاکره‌کننده می‌داد.

۲۷۲۱۱