خبرآنلاین

پاسخ قاطع مشاور رهبر انقلاب به احتمال حمله آمریکا به ایران /در ۱۰۰ ثانیه بیش از ۱۰۰ موشک به سمت اسرائیل شلیک شد

پاسخ قاطع مشاور رهبر انقلاب به احتمال حمله آمریکا به ایران /در ۱۰۰ ثانیه بیش از ۱۰۰ موشک به سمت اسرائیل شلیک شد

مشاور فرمانده کل قوا با بیان اینکه باید عمق دفاع استراتژیک از خود را به ۵۰۰۰ کیلومتر افزایش دهیم، گفت: در عملیات وعده صادق در مدت ۱۰۰ ثانیه بیش از ۱۰۰ موشک به سمت اسرائیل شلیک شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سردار سرلشکر سیدیحیی صفوی، رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس در همایش نهضت ملی خاطره‌گویی دفاع مقدس طی سخنانی درباره عملیات وعده صادق عنوان کرد: در عملیات وعده صادق در هر یک ثانیه یک موشک شلیک شد و در مدت ۱۰۰ ثانیه بیش از ۱۰۰ موشک به سمت اسرائیل شلیک شد. آمریکا، اسرائیل و دستان منطقه‌ای آنها هرگز تصور نمی‌کردند که ایران توان چنین عملیات دقیقی با این حجم را داشته باشد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

بنابر گزارش تسنیم، وی افزود: آمریکایی‌ها توان سنتکام و یوروکام را به دریای مدیترانه آوردند و بیش از ۲۵۰ فروند هواپیمای جنگی و پشتیبانی و ناوهای مجهز به سامانه‌های ضدموشکی را آماده کرده بودند علاوه بر این تمام رادارهای خودشان و برخی کشورهای منطقه را نیز به خدمت گرفته بودند. دو روز پیش پنتاگون گزارشی درباره عملیات وعده صادق منتشر کرد که در آن به درستی به توانمندی‌های ایران اشاره شده است.

سرلشکر صفوی افزود: ما قصد کشورگشایی نداریم اما اگر کشوری حتی در حد آمریکا به ما حمله کند ما می‌توانیم تا آن سوی دریاها به او پاسخ دهیم. من به عنوان یکم معلم جغرافیا معتقد هستیم باید عمق دفاع استراتژیک از خود را به ۵۰۰۰ کیلومتر افزایش دهیم.

۲۷۲۱۵