خبرورزشی

برد فراموش‌نشدنی پرسپولیس مقابل استقلال با گل گل‌محمدی و ابوالقاسم‌پور/ آخرین پیروزی علی پروین در دربی

برد فراموش‌نشدنی پرسپولیس مقابل استقلال با گل گل‌محمدی و ابوالقاسم‌پور/ آخرین پیروزی علی پروین در دربی

پرسپولیس دو دهه پیش در چنین روزی توانست به لطف گل‌هایی که یحیی گل‌محمدی و بهنام ابوالقاسم‌پور به ثمر رساندند، استقلال را شکست بدهد.

استقلال و پرسپولیس در دومین دوره رقابت‌های لیگ برتر شرایط متلاطمی داشتند. استقلالی‌ها با رولند کخ آلمانی به بن‌بست خوردند و در اواسط نیم‌فصل دوم با برکناری او کار را بر عهده منصور پورحیدری فقید و جواد زرینچه گذاشتند. پرسپولیس هم اگرچه علی پروین را روی نیمکت داشت اما اختلافات سلطان با اکبر غمخوار هر روز بیشتر و بیشتر می‌شد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

در چنین شرایطی این دو تیم ۲۳ خرداد سال ۱۳۸۲ به مصاف یکدیگر رفتند تا جدال برگشت آن فصل را انجام بدهند. مسابقه رفت با تساوی تمام شده بود و برنده این بازی می‌توانست بر بخش قابل ملاحظه‌ای از مشکلات خود فائق بیاید.

پرسپولیس در آن دیدار انصافا بهتر از استقلال بازی کرد و به لطف گل‌هایی که یحیی گل‌محمدی و بهنام ابوالقاسم‌پور به ثمر رساندند، بازی را با نتیجه دو بر یک برد. تک‌گل استقلال هم توسط علیرضا اکبرپور زده شد.

یکی از نکات مهم و تاریخی آن مسابقه این است که پیروزی مذکور در واقع آخرین برتری علی پروین تحت عنوان مرد اول نیمکت پرسپولیس مقابل استقلالی‌ها در دربی پایتخت محسوب می‌شود.