خبرآنلاین

اعلام وضع کیفیت هوای تهران/ ۵ منطقه در وضعیت پاک

اعلام وضع کیفیت هوای تهران/ ۵ منطقه در وضعیت پاک

کیفیت هوای شهر تهران در شرایط قابل قبول یا همان سالم قرار دارد.

به گزارش خبرآنلاین، شاخص کیفیت هوای شهر تهران در بیستمین روز از خرداد ماه مثل بیشتر روزهای گذشته از سال ۱۴۰۳ همچنان در شرایط قابل قبول یا همان سالم قرار دارد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

ایرنا در خبری نوشت: شاخص لحظه‌ای هوای پایتخت امروز/یکشنبه/ بر روی عدد ۷۴ قرار گرفته و شرایط قابل قبول یا همان سالم است در حالیکه میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته نیز روی عدد ۹۳ ولی در آستانه آلودگی قرار داشت.

بر اساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران ایستگاه پارک شکوفه (منطقه ۱۴) در وضعیت قرمز (ناسالم برای همه گروه‌های سنی)، پنج ایستگاه (مناطق ۱، ۴، ۸، ۱۳ و ۲۲) در وضعیت پاک و مناطق دیگر در وضعیت سالم است.

افزایش دمای هوای تهران تا ۳۶ درجه سانتی‌گراد

کارشناس هواشناسی هم از احتمال رسیدن بیشینه دمای هوای تهران به ۳۶ درجه سانتی‌گراد در روز جاری خبر داد و افزود: تهران برای امروز بعدازظهر وزش باد در مناطق غربی و جنوبی خواهد داشت و بیشینه دما در تهران به ۳۶ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.

از ابتدای امسال تاکنون، پایتخت نشینان پنج روز هوای پاک و ۷۱ روز هوای سالم و پنج روز هوای ناسالم برای گروه سنی حساس استنشاق کردند.

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

۴۷۲۳۶