خبرآنلاین

پیش‌بینی وضعیت هوا طی چند روز آینده/ وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در این نقاط

پیش‌بینی وضعیت هوا طی چند روز آینده/ وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در این نقاط

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی، آخرین پیش بینی ها از وضعیت هوای کشور طی روزهای آینده را اعلام کرد.

به گزارش خبرآنلاین، رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در نقاط مختلف کشور و بارش تگرگ در برخی نقاط خبر داد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: یکشنبه (۲۰ خرداد) در برخی نقاط استان‌های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، همدان، مرکزی و قزوین و دوشنبه و سه شنبه (۲۱ و ۲۲ خرداد) در استان‌های واقع در شمال غرب، برخی نقاط غرب و استانهای واقع در دامنه‌های مرکزی زاگرس و دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز مرکزی و چهارشنبه (۲۳ خرداد) در شمال غرب، ارتفاعات مرکزی البرز و ارتفاعات مرکزی زاگرس در ساعات بعد از ظهر و شب افزایش ابر، وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط گردوخاک و در نقاط مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: روزهای دوشنبه و سه شنبه شرایط برای وقوع گردوخاک در استان‌های غربی کشور مهیا خواهد بود.

ضیاییان ادامه داد: طی پنج روز آینده در نوار شرقی کشور به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید و گاهی گردوخاک رخ خواهد داد.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۲۱ خرداد) کمی ابری، به‌تدریج افزایش ابر، وزش باد، گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و سه شنبه (۲۲ خرداد) کمی ابری، به‌تدریج افزایش ابر و وزش باد،گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه ۸ و ۷ درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه ۴۶ دمای درجه سانتیگراد خنک‌ترین و گرمترین مرکز استان‌ها پیش‌بینی می‌شود.

۴۷۲۳۶