خبرآنلاین

آخرین وضعیت واگن‌های وارداتی مترو/ پرونده ایستگاه‌های خطوط هفتگانه مترو امسال بسته می‌شود

آخرین وضعیت واگن‌های وارداتی مترو/ پرونده ایستگاه‌های خطوط هفتگانه مترو امسال بسته می‌شود

عضو شورای شهر تهران: وزارت کشور واگن‌های وارداتی چینی را تایید فنی کرد.

به گزارش خبرآنلاین، رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران در خصوص آخرین وضعیت واگن‌های مترو که قرار است از چین وارد شود، گفت: تایید فنی واگن‌ها توسط وزارت کشور انجام و ساخت واگن نیز از مدتی پیش آغاز شده است.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

ایرنا در خبری نوشت: حجت‌الاسلام سیدمحمد آقامیری روز سه‌شنبه اظهار کرد: آنالیزهایی که باید انجام می‌شد به سیگنالینگ مترو ارتباط داشت که با سیستم موجود در متروی تهران هماهنگی لازم را داشته باشد.

وی با بیان اینکه پرونده ایستگاه‌های خطوط هفت‌گانه مترو پایتخت امسال بسته می‌شود، افزود: رفع نواقص و تکمیل ۳۴ ایستگاه مترو در دوره ششم مدیریت شهری انجام شده و برخی نیز در حال اتمام است.

به گفته حجت‌الاسلام آقامیری، راه‌اندازی ۶ ایستگاه مترو، باقی مانده که امسال به نتیجه خواهد رسید که با افتتاح آنها، خط یک تا هفت با ایستگاه‌ها و تمام تجهیزات جانبی آن کامل می‌شود.

وی با بیان اینکه بنای ما در دوره ششم مدیریت شهری رفع نواقص و تکمیل طرح‌های نیمه تمام در حوزه عمرانی و مترو است، یادآور شد: یکی از سیاست‌های ما این بود که نواقص مترو در طول دوره ششم برطرف شود.

رییس کمیته عمران شورا با بیان اینکه در این دوره ۳۴ ایستگاه مترو ناقص بود که تکمیل شد و یا در حال تکمیل است، گفت: در دوره قبل مدیریت شهری تعداد ایستگاه‌های بهره‌برداری شده در نهایت ۱۴ ایستگاه بوده است.

هم اکنون ناوگان متروی تهران و حومه در هفت خط فعال است.

۴۷۲۳۶