خبرآنلاین

کدام استان‌ها باید منتظر بارش باران باشند؟

کدام استان‌ها باید منتظر بارش باران باشند؟

طی فردا و پس فردا اهواز با دمای ۴۷ و ۴۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۵ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

به گزارش خبرآنلاین ،رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از وقوع رگبار و رعد و برق در برخی استان‌ها همچنین وزش باد شدید و گاهی خیزش گرد و خاک در شرق کشورخبرداد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

به گزارش ایسنا صادق ضیاییان گفت: سه شنبه (۱۵ خرداد) با گذر امواج میانی جو در مناطقی از شمال غرب، دامنه‌های شرقی زاگرس واقع در غرب کشور و در استان‌های قم و شمال اصفهان ابرناکی، وزش باد، گاهی رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود، گفت: در شمال استان‌های تهران، البرز و قزوین و در دامنه‌های شمالی البرز واقع در مازندران و شرق گیلان نیز افزایش ابر، رگبار و رعدو برق رخ می‌دهد.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی اضافه کرد: چهارشنبه و پنجشنبه (۱۶ و ۱۷ خردادماه) نیز علاوه بر این مناطق در ارتفاعات یزد و کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان به‌ویژه در ساعات بعداز ظهر افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد وبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان ادامه داد: روز جمعه (۱۸ خردادماه) به‌تدریج ابرناکی و بارش در شمال غرب و سواحل شمالی کاهش می‌یابد و در شرق زنجان، همدان، مرکزی، برخی مناطق اصفهان، یزد، کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان وزش باد و رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

وی اضافه کرد: از سه شنبه تا پنجشنبه در شمال شرق، شرق و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی وزش باد شدید گاهی گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۵ خردادماه) کمی ابری، در برخی ساعات افزایش ابر و در برخی ساعات احتمال وزش باد با کمینه ۲۰ و بیشینه ۳۳ درجه سانتیگراد و طی ‌چهارشنبه (۱۶ خردادماه) قسمتی ابری، از بعداز ظهر نیمه‌ابری تا ابری، گاهی وزش باد شدید و رگبار باران با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی فردا و پس فردا اهواز با دمای ۴۷ و ۴۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۵ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

۲۳۳۲۱۷