خبرآنلاین

از بازداشت نماینده سابق مشهد تا از توقعات اهل سنت برای عضویت در هیات رئیسه مجلس به روایت آیت الله هاشمی

از بازداشت نماینده سابق مشهد تا از توقعات اهل سنت برای عضویت در هیات رئیسه مجلس به روایت آیت الله هاشمی

هاشمی رفسنجانی روز نهم خرداد در مورد دیدار با نماینده سابق مشهد، معاون وزیر اطلاعات و سفر به قم نوشته‌است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مشروح خاطرات آیت الله هاشمی در ۹ خرداد ۱۳۸۰ را بخوانید؛

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

آقای [قربانعلی] صالح‌آبادی، [نماینده سابق مشهد] آمد؛ با توضیح سوابق خود و گله از بازداشت و ردصلاحیت خود برای نمایندگی، خواست به جناح چپ توجه بیشتری داشته باشم. گفتم، از آنها بپرسد، دلیل شروع مخالفت با دولت از سوی آنها چه بوده؟

آقای [امیر] تهرانی، [معاون پارلمانی] از وزارت اطلاعات آمد. گفت، مجلسی‌ها انتخابات هیئت‌‎رئیسه را برخلاف آیین‌نامه [داخلی]، به بعد از انتخابات [ریاست‌جمهوری] انداخته‌اند؛ به خاطر اینکه توقعات سُنی‌ها برای عضویت هیئت‌رئیسه که به نتیجه نخواهد رسید، باعث رنجش آنها و رأی منفی در انتخابات نشود و گفت، اختلاف بین جناح‌های دوم‌ خردادی‌ها تشدید شده است.

[آقایان سیاوش میرشفیعی و خسروی]، رؤسای دانشگاه‌های آزاد ساری و نور آمدند و گزارش وضع دانشگاه را دادند. دانشگاه آزاد نور که تازه‌ تأسیس است، دچار بدهی شده و برای حل مشکل، استمداد کرد. دکتر [عباس] شیبانی، تلفنی خواست که به فاطی، [رئیس بنیاد امور بیماری‌های خاص]، بگویم به تقاضاهای انجمن‌ کلیوی‌ها توجه کنند. گفتم، میانجی‌گری کنند و اختلاف‌شان را برطرف سازند.

عصر به سوی قم حرکت کردیم. مغرب به قم رسیدیم. در دروازه قم، آقای [محمد] جعفری‌گیلانی، [رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم]، به ما ملحق شد و یکسره به روستای وسف، [واقع در ۷۰ کیلومتری جنوب شرقی استان قم] رفتیم. قبل از انقلاب، از [غلامعلی] اویسی و جهانشاه صالح بوده و به نفع بنیاد مستضعفان مصادره شده و اکنون در اجاره دفتر تبلیغات [اسلامی] قم است که دهکده محققان، در آنجا ساخته شود. نزدیک شب رسیدیم. در مسیر و آنجا، آقای جعفری، توضیحاتی دربارۀ عملکرد دفتر تبلیغات و اصلاح وضع روستای وسف داد. هوا سرد است. شام را در بهارخواب خوردیم.

۲۷۲۱۹