خبرآنلاین

آرزوی ابراهیم رئیسی برای مجلس دوازدهم /بازدید وزیر اطلاعات از ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات

آرزوی ابراهیم رئیسی برای مجلس دوازدهم /بازدید وزیر اطلاعات از ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات

رئیس دولت سیزدهم گفت: امیدوارم با رأی مردم، مجلس شورای اسلامی در زمان مقرر تشکیل شده و مجلسی قوی شکل گیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز جمعه با حضور در مسجد جامع حضرت صاحب الزمان (عج) در شهرک صالح آباد واقع در جنوب غرب تهران در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی که به صورت الکترونیکی برگزار شد، شرکت کرد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

بنابر گزارش فارس، رئیسی پس از ثبت رأی خود، گفت: انتخاباتی امن سالم و مشارکتی، آن چنان که رهبری فرمودند در حال برگزاری است. از افتخارات نظام جمهوری اسلامی این است که نظام ما مبتنی بر رأی و نظر مردم بود و شکل‌گیری همه نهادها در این کشور مبتنی بر رأی مردم است، دیگران قیافه دموکراسی می‌گیرند و حرف از رأی مردم می‌زنند، ولی نظام جمهوری اسلامی عمل می‌کند.

رئیسی تأکید کرد: دلیل حُقد و کینه دشمنان این است که می‌بینند نظام اسلامی مبتنی بر رأی و اراده مردم است، امیدوارم با رأی مردم، مجلس شورای اسلامی در زمان مقرر تشکیل شده و مجلسی قوی شکل گیرد. مجلس قوی می‌تواند قوانین مورد نیاز کشور را تصویب کند، ریل‌گذاری قوی برای کشور داشته باشد، مجلس قوی در کنار دولت قوی می‌تواند ایرانی قوی را رقم بزند.

نمایندگان با رأی بالا، می‌توانند اقدامات مؤثرتری انجام دهند

همچنین بنابر گزارش مهر، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی، فرمانده نیروی هوایی ارتش، در حاشیه حضور در انتخابات، به لزوم شرکت در تمامی انتخابات اشاره کرد و گفت: همه ما در انتخابات با قدرت شرکت کرده و فرد اصلح را انتخاب می‌کنیم.

وی به سخنان اخیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مورد انتخاب اشاره کرد و گفت: معظم‌له فرمودند که کسانی باید بر سر کار بیایند که معتقد به مردم و جوانان باشند، عنصر جوان را قدر بدانند، عملکرد انقلابی داشته باشند و حقیقتاً عدالتخواه و ضدفساد باشند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش، میزان مشارکت در انتخابات را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: نمایندگانی که با پشتوانه رأی بالا انتخاب شوند می‌توانند اقدامات مؤثرتری را انجام دهند.

وی افزود: دشمن با استفاده از ظرفیت بالای رسانه‌ای در جنگ شناختی و ادراکی خود، تلاش دارد به نحوی القا کند که مردم به واسطه برخی مسائل در انتخابات شرکت نخواهند کرد، در حالی که این یک برآورد اشتباه و ناظر بر نداشتن شناخت واقعی از مردم با بصیرت و دشمن شناس است.

امیر سرتیپ واحدی تصریح کرد: شرکت در انتخابات برای تک تک ما یک فریضه الهی و لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب برای حضور پررنگ در تعیین سرنوشت این کشور است.

دولت آمادگی دارد انتخابات بعدی، الکترونیکی برگزار شود

بنابر گزارش ایسنا، غلامحسین اسماعیلی در جمع خبرنگاران حاضر در ستاد انتخابات کشور، گفت: با پیشرفت‌هایی که در کشور و در حوزه الکترونیکی انجام گرفته و با اقدامات وزارت کشور، بسترهای لازم برای برگزاری انتخابات الکترونیک حتی در کلانشهرها با تکثر و تعدد کاندیداها مانند حوزه انتخابیه تهران، به خوبی فراهم شده است.

وی افزود: رأی‌دادن الکترونیکی، فرایندی خوب، سریع و مطمئن است و قطعاً در نتایج انتخابات نیز شاهد سرعت بیشتری برای شمارش آرا هستیم.

اسماعیلی تاکید کرد: وزارت کشور و شورای نگهبان با ارزیابی کیفیت انتخابات تمام‌الکترونیکی، تصمیم نهایی برای برگزاری انتخابات به شکل الکترونیکی در دوره بعدی را اتخاذ خواهند کرد. دولت آمادگی لازم را در این زمینه داراست.

بازدید وزیر اطلاعات از ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات

بنابر آنچه ایسنا نوشته است، حجت‌الاسلام والمسلمین سید اسماعیل خطیب وزیر اطلاعات ظهر جمعه - ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - در جریان برگزاری مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات در شورای نگهبان از نزدیک در جریان روند نظارت بر انتخابات قرار گرفت.

آرزوی ابراهیم رئیسی برای مجلس دوازدهم /بازدید وزیر اطلاعات از ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات

27215