خبرآنلاین

اختلاف و اصطکاک در دولت خاتمی به روایت آیت الله هاشمی /جرج بوش حاضر شده به بیوه خلبان چینی نامه بنویسد

اختلاف و اصطکاک در دولت خاتمی به روایت آیت الله هاشمی /جرج بوش حاضر شده به بیوه خلبان چینی نامه بنویسد

آیت الله هاشمی رفسنجانی روز بیستم فروردین سال ۱۳۸۰ روایتی از دیدار با ری‌شهری، محمدرضا رحیمی و حسن حبیبی داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، متن کامل خاطرات آیت الله هاشمی رفسنجانی را در تاریخ ۲۰ فرودین ۱۳۸۰ می‌خوانید.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

آقای [سیدمحمد] خاتمی، [رئیس‌جمهور]، از بازداشت‌های اخیر [فعالان ملی‌مذهبی]، ابراز تأسف‌ کرده و رسانه‌های غربی، سروصدای زیادی در این خصوص به عنوان مخالفت با قوه قضائیه و حتی رهبری راه انداخته‌اند و رسانه‌های جنبی نیز بهره‌برداری می‌کنند.

آقای [محمدرضا] رحیمی، استاندار سابق کردستان آمد و گفت، انتظار اکثر نیروهای مخلص انقلاب این است که شما نامزد بشوید و نظرشان این است که شما می‌توانید کشور را اداره کنید. گفتم، مصمم هستم که نپذیرم؛ به همان ادله‌ای که قبلاً گفته‌ام. از ضعف‌های [آقای عبدلله رمضان‌زاده]، استاندار کردستان و تخلفات او گفت.

آقای [محمد محمدی] ری‌شهری، [نماینده ولی‌فقیه و سرپرست حجاج ایرانی] آمد. گفت، امسال اعتراض از سوی حجاج در امر اقامت و ترابری زیاد بود؛ شاید به خاطر اینکه اکثر آنها از ثبت‌نام گروه‌های جدید هستند. از وضع کشور، ابراز نگرانی‌ کرد. آقای دکتر [محمدمهدی] مظاهری، مدیرمسئول روزنامه جوان آمد. دربارۀ انتخابات و برنامه‌های روزنامه و جناح خودشان مشورت‌ کرد و گفت، مدیران هشت روزنامه، جلسه هفتگی برای هماهنگی دارند. تقاضای مصاحبه دارد.

عصر دکتر [حسن] حبیبی، [معاون‌اول رئیس‌جمهور] آمد. اظهار خستگی‌کرد و گفت، بنا ندارد در دوره آینده، سمت معاونت اول را بپذیرد و از بازداشت جمعی از ملی‌مذهبی‌ها هم انتقاد داشت. از من خواست که شفاعت کنم. از فراوانی اختلاف و اصطکاک در دولت گفت که کار هماهنگی او را مشکل می‌کند.

اختلاف آمریکا و چین باقی است. لحن‌ها بر سر هواپیما تندتر می‌شود. گویا [جرج] بوش، [رئیس‌جمهور آمریکا]، حاضر شده به بیوه خلبان چینی، نامه بنویسد و تسلیت بگوید و چین کافی نمی‌داند.

۲۷۲۱۵