فرادید

این پیش بینی بورس فردا دوشنبه 6 فروردین 1403 را از دست ندهید

این پیش بینی بورس فردا دوشنبه 6 فروردین 1403 را از دست ندهید

شروع بازار سرمایه در سال ۱۴۰۳، شروعی طوفانی و البته بسیار امیدوارکننده برای سهامداران بود. پیش بینی بورس فردا دوشنبه 6 فروردین 1403 چگونه است؟

در نخستین روز معاملاتی سال جدید، شاخص کل توانست بیش از ۴۱ هزار واحد رشد کرده و به ارتفاع دو میلیون و ۲۳۶ هزار واحد برسد. شاخص هم وزن نیز وضعیت مشابهی داشت و حتی توانست بهتر از شاخص کل نیز عمل کند. شاخص هم وزن امروز (یکشنبه) بیش از ۱۵ هزار واحد معادل دو درصد رشد داشت. این در حالی بود که مقدار رشد شاخص کل، نزدیک به دو درصد بود.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

ارزش معاملات امروز به نزدیکی هشت هزار میلیارد تومان رسید و نمادهای خودرو، وپارس و فولاد در صدر ارزش معاملات قرار گرفتند. نمادهای فولاد، فملی و شپنا بیشترین تاثیر مثبت را بر روی شاخص کل داشتند.

تعداد صفوف خرید بازار امروز به ۱۷۹ نماد رسید و تنها ۲۹ نماد در صف فروش گرفتار شدند. همچنین ۹۱ درصد از سهام بازار سبزپوش بودند و ۹ درصد سهام بازار معادل ۶۵ نماد سرخ پوش شدند.

پیش بینی بورس فردا ۶ فروردین ۱۴۰۳

در بازار امروز، نمادهای گروه خودرویی خوش درخشیدند. خودرو از ابتدای بازار پرتقاضا بود و لحظاتی به صف خرید رسید، اما عرضه صف خرید سهام شرکت ایران خودرو، تا حدودی عرضه ها را در بازار افزایش داد.

از نیمه دوم معاملات، بازوبند لیدری به بازوی خساپا بسته شد و صف خرید آن، بار دیگر تقاضا را در بازار تقویت کرد. در ادامه، نوبت به نمادهای پالایشی رسید و شپنا تا نزدیکی‌های صف خرید پیش روی کرد.

همچنین صندوق‌های اهرمی نیز وضعیت مساعدی داشتند و صندوق موج فیروزه با رشد بیش از ۹ درصدی به یک قدمی صف خرید رسید.

با توجه به صفوف خرید بازار در پایان معاملات، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که جو مثبت در معاملات دوشنبه نیز پابرجا بماند. سهامداران انتظار دارند که پیش روی نمادهای خودرویی و پالایشی در معاملات فردا نیز ادامه داشته و البته امید دارند که شیطنت‌هایی مانند عرضه‌های سنگین و آبشاری توسط برخی حقوقی‌ها را در سال جدید شاهد نباشند.

منبع:شهربورس