فرارو

چهارشنبه‌سوری بیشترین قربانیان خود را از کدام استان‌ها گرفت؟

چهارشنبه‌سوری بیشترین قربانیان خود را از کدام استان‌ها گرفت؟

با پایان تاب و تب چهارشنبه آخرسال، آمار قربانیان حوادث منتشر شده که در این میان یک استان در شبانه‌روز گذشته ۴ فوتی داشته، در سه استان بالای ۳۵۰ مصدوم به مراکز درمانی منتقل شده‌اند و دو استان نیز هیچگونه فوتی و مصدومی نداشتند.

چهارشنبه آخر هر سال شمسی، یادآور سنتی دیرین از ایران کهن بود که با رسومی مانند قاشق‌زنی گرامی‌داشته می‌شد، اما چندسالی است که کام روز‌های پایان سال با آمار مصدومان و فوتی‌های چهارشنبه‌سوری تلخ می‌شود.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

دو استان هیچ فوتی و مصدومی نداشتند

به گزارش فارس، بر اساس آمار شبانه‌روز گذشته که از سوی هلال احمر و یا دانشگاه علوم‌پزشکی ۳۱ استان کشور منتشر شد، دو استان کهگیلویه و بویر احمد و خراسان جنوبی چهارشنبه پایان سال را بدون فوتی و مصدوم پشت سر گذاشتند.

تهران و دو آذربایجان رتبه‌دار بیشترین مصدومان

از لحاظ شمار مصدومان نیز، استان تهران با ۷۷۱ نفر، بیشترین سانحه دیده در میان استان‌های کشور را داشته و آذربایجان‌شرقی نیز مانند سال قبل، با ۵۰۸ مصدوم دومین استان پر حادثه بود.

آذربایجان‌غربی هم با ۳۸۶ مصدوم در شبانه‌روز گذشته سومین استان در شمار سانحه‌دیدگان چهارشنبه‌سوری بود.

اصفهان با ۴ فوتی داغ دار شد

با وجود آمار ۱۴ فوتی طی حوادث مرتبط با چهارشنبه‌سوری از ابتدای اسفندماه تا به امروز، اصفهان در شبانه روز گذشته با فوت ۳ نفر، چند روز مانده به سال جدید داغ‌دار شد.

۳ نفر از فوتی‌ها در این استان، در خانه‌ای مسکونی در ملک‌شهر اصفهان بودند که بر اساس اعلام سخنگوی اورژانس و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان، زن ۳۹ ساله و یک پسر نوجوان ۱۲ ساله در دم جان باختند و دیگر مصدوم این حادثه پسر ۱۱ ساله‌ای بود پس از انتقال به بیمارستان، به دلیل شدت سوختگی در بیمارستان درگذشت.

عابدی گفته بود این حادثه به دنبال تهیه ترقه دستی برای چهارشنبه سوری اتفاق افتاده است.

چهارشنبه‌سوری بیشترین قربانیان خود را از کدام استان‌ها گرفت؟

حوادث

اخبار حوادث