خبرآنلاین

قیمت طلا دوباره پرواز کرد/ منتظر رکورد تاریخی قیمت طلا باشیم؟

قیمت طلا دوباره پرواز کرد/ منتظر رکورد تاریخی قیمت طلا باشیم؟

قیمت طلا در بازار جهانی باز هم گران شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بازار جهانی طلا در حال مرزبانی قیمت‌هاست‌. آخرین گزارش‌ها نشان می‌دهد که اونس طلا با افزایش ۱۲ دلاری، روی رقم ۲ هزار و ۴۴ دلار ایستاده است. این یعنی در طول یک روز گذشته طلا ۰.۵ درصد گران شده است.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

بنا به این گزارش، بررسی روند قیمت‌ها در طول یک هفته گذشته حاکی از آن است که اونس طلا ۲۱ دلار و به عبارتی یک درصد افزایش قیمت داشته است. تغییر قیمت طلا در طول یک ماه گذشته هم ۱۱ دلار بوده است.

براساس گزارش رویترز، به نظر نمی‌رسد مقامات فدرال رزرو آمریکا سیاست نرخ بهره را تغییر دهند، اما طبق گفته تحلیلگران قیمت طلا با اجرایی شدن کاهش نرخ بهره در سه ماهه چهارم سال جاری میلادی رکورد خواهد زد.

حداقل ۱۰ نفر از مقامات فدرال رزرو قرار است در این هفته سخنرانی کنند و شاخص هزینه‌کرد مصرف شخصی که شاخص مورد علاقه این بانک برای تعیین سیاست‌های پولی است، در روز پنجشنبه اعلام می‌شود.

سیاست‌گذاران فدرال رزرو همگی عقیده دارند هیچ عجله‌ای برای کاهش نرخ بهره وجود ندارد پایین آمدن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیرسودده را کاهش داده و تمایل برای خرید آن را بالا می‌برد.

از طرف دیگر در آن سوی دنیا چین به عنوان بزرگترین مصرف کننده طلا واردات این فلز گرانبها در ژانویه را از طریق هنگ کنگ افزایش داده و به بالاترین رقم از اواسط ۲۰۱۸ رسانده است.

۲۲۳۲۲۵