خبرآنلاین

این کار ساده سلامت قلب را تضمین و خطر مرگ زودرس را کاهش می‌دهد

این کار ساده سلامت قلب را تضمین و خطر مرگ زودرس را کاهش می‌دهد

در حالی که بسیاری از افراد، یک پیاده‌روی سالم را شامل ۱۰هزار قدم در روز می‌دانند، یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که روزانه با ۸،۸۰۰ قدم پیاده‌روی می‌توانید خطر مرگ و میر زودرس و ابتلا به بیماری‌های قلبی را از خود دور کنید.

الهه جعفرزاده: یک مطالعه جدید که در اسپانیا انجام شد، نشان داد که برداشتن ۸۸۰۰ قدم روزانه (معادل ۶ کیلومتر) می‌تواند به طور قابل توجهی خطر مرگ زودرس را کاهش دهد. این اولین مطالعه‌ای است که میزان ایده‌آل گام‌هایی را که باید در روز پیاده‌روی کنید اندازه‌گیری می‌کند و نشان می‌دهد که فعالیت بدنی کوتاه‌مدت قادر است احتمال بیماری قلبی و مرگ را به حداقل برساند.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

محققان رابطه بین تعداد گام‌ها و مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی عروقی و عوامل دیگر را بررسی کردند و دریافتند که ۸۸۰۰ قدم برای پیاده‌روی روزانه بسیار مناسب و ایده‌آل است و می‌تواند خطر مرگ و میر را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

این کار ساده سلامت قلب را تضمین و خطر مرگ زودرس را کاهش می‌دهد

افزایش تعداد قدم‌ها، سلامت کلی را بهبود می‌بخشد

به گفته محققان، برای بسیاری از افراد، پیاده روی ۷هزار تا ۹هزار قدم در روز، آسان‌تر از ۱۰هزار قدم به نظر می‌رسد. از طرفی افزایش تعداد گام‌های روزانه به میزان ۵۰۰ قدم، فواید پیاده‌روی را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد. کافی است هربار مدت‌زمان پیاده‌روی خود را تقریباً ۱۰ دقیقه (حدود ۱۰۰۰ قدم) بیشتر کنید.

با به‌کارگیری این نکته، همه افراد با هر میزان آمادگی بدنی می‌توانند به تدریج گام‌های روزانه خود را افزایش دهند، نه اینکه به یکباره ۱۰هزار قدم یا بیشتر را هدف قرار دهند. حتی افزودن کمترین تعداد قدم‌ها در طول یک پیاده‌روی ارزشمند است و سلامت شما را ارتقا می‌دهد.

هم‌چنین در این تحقیقات به طور دقیق ذکر شده که:

با افزایش سرعت نیز می‌توانید مزایای پیاده‌روی خود را دو چندان کنید. این مطالعه نشان می‌دهد که راه رفتن سریع هم با کاهش خطر مرگ و میر مرتبط است. پیاده‌روی با سرعت زیاد، شدت و سختی ورزش را افزایش می‌دهد؛ همین موضوع، تغییرات فیزیولوژیکی را تسریع می‌کند و شما را به اهداف مدنظرتان (کاهش وزن، چربی‌سوزی و ...) نزدیکتر می‌کند.

این کار ساده سلامت قلب را تضمین و خطر مرگ زودرس را کاهش می‌دهد

چگونه هر روز تعداد قدم‌های بیشتری برداریم؟

بیشتر بخوانید:

منابع: healthline ، health

۴۷۲۳۲