ایلنا

تشدید برخورد پلیس راهور تهران با تخلفات حادثه‌ساز شبانه/ ۵۵ درصد حوادث فوتی پایتخت در طول شب رخ می‌دهد + عکس

تشدید برخورد پلیس راهور تهران با تخلفات حادثه‌ساز شبانه/ ۵۵ درصد حوادث فوتی پایتخت در طول شب رخ می‌دهد + عکس

تشدید برخورد پلیس راهور تهران با تخلفات حادثه‌ساز شبانه/ ۵۵ درصد حوادث فوتی پایتخت در طول شب رخ می‌دهد + عکس

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ سید ابوالفضل موسوی‌پور، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، شنبه شب مورخ هشتم مهرماه ۱۴۰۲ در حاشیه اجرای طرح شکار (تشدید برخورد با تخلفات حادثه‌ساز شبانه در بزرگراه‌ها) در جمع خبرنگاران گفت: رانندگی در طول شب در شهر تهران با روز بسیار متفاوت است، بخصوص که معمولا شب‌ها سرعت خودروها افزایش می‌یابد و احتمال ارتکاب به تخلفات حادثه‌ساز بیشتر می‌شود و درصد اندکی از رانندگان با انجام این تخلفات، امنیت تردد را برای دیگران به خطر می‌اندازند.

وی افزود: در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۲، متاسفانه نزدیک ۳۰۰ نفر در حوادث رانندگی در تهران بزرگ جان باختند که باید توجه داشت ۶۰ درصد تصادفات منجر به فوت در پایتخت در بزرگراه‌ها رخ می‌دهد. همچنین ۵۵ درصد تصادفات منجر به فوت در تهران در طول شب اتفاق می‌افتد و ۳۹ درصد این‌گونه تصادفات مربوط به عابران پیاده و ۵۴ درصد مربوط به موتورسواران است.

رئیس پلیس راهور پایتخت ادامه داد: در چنین شرایطی، پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ وظیفه خود دانست که اجرای طرح تشدید برخورد با تخلفات حادثه‌ساز در طول شب در بزرگراه‌های پایتخت را از امشب آغاز کند و همکاران ما در این طرح برخوردی جدی با رانندگانی خواهند داشت که با تخلفات حادثه‌ساز خود، آرامش را از دیگران سلب می‌کنند.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: حرکات مارپیچ و سرعت و سبقت غیرمجاز تنها بخشی از تخلفات حادثه‌ساز رانندگی در طول شب را تشکیل می‌دهد و تردد خودروهای سنگین در لاین تندروی بزرگراه‌ها و استفاده از بوق شیپوری نیز جزو این تخلفات محسوب می‌شود و همچنین یکی دیگر از تخلفاتی که احتمال تصادف را به‌ویژه در طول شب افزایش می‌دهد، توقف در حاشیه بزرگراه‌ها است.

موسوی‌پور با بیان این که تردد عابران پیاده و موتورسواران بخصوص موتورسیکلت‌هایی که چراغ‌های معیوبی دارند، خطر وقوع تصادفات جرحی و فوتی را در طول شب افزایش می‌دهد، عنوان کرد: در بسیاری از حوادث رانندگی بخصوص در طول شب، عامل اصلی حادثه در محل حضور ندارد و بعد از ارتکاب به تخلف از محل می‌گریزد. به همین دلیل لازم است برخورد با رانندگانی را که در طول شب دست به انجام این تخلفات می‌زنند، تشدید می‌کنیم تا امنیت ترافیکی و آرامش شبانه در بزرگراه‌های تهران افزایش یابد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ تاکید کرد: براساس مقررات، خودروهایی که مرتکب دو تخلف حادثه‌ساز هم‌زمان شوند، ۷۲ ساعت در پارکینگ توقیف خواهند شد و در طرح‌ تشدید برخورد با تخلفات حادثه‌ساز شبانه حتما همکاران ما این موضوع را به صورت جدی در دستور کار خود قرار خواهند داد.

موسوی‌پور با تاکید بر تشدید برخورد پلیس راهور با تخلفات کامیون‌ها گفت: ما مبدأ تردد کامیون‌ها را در سطح شهر شناسایی کرده‌ایم و از مبدأ تردد آنها را رصد می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم که با بار غیرمجاز، لاستیک صاف و سایر تخلفات در سطح شهر تردد کنند.

وی در پایان تصریح کرد: استفاده از پلاک مخدوش یا نداشتن پلاک خط قرمز پلیس راهور است و اگر یک خودرو پلاک نداشته باشد، عملا هویت ندارد و ممکن است هر تخلف دیگری را هم انجام دهد، بنابراین تردد این خودروها خط قرمز پلیس اس و همکاران ما حتما به صورت جدی با این‌گونه خودروها برخورد می‌کنند و به محض مشاهده، چنین خودروهایی را توقیف می‌کنند.

گفتنی است، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ پس از بیان این سخنان به تیم‌های گشت محسسوس و نامحسوس دستور داد که برای اجرای طرح شکار به سطح بزرگراه‌های پایتخت اعزام شوند. اجرای این طرح از شنبه شب مورخ هشتم مهرماه ۱۴۰۲ با دستور کار تشدید برخورد با تخلفات حادثه‌ساز شبانه در بزرگراه‌های شهر تهران آغاز شده است.

تشدید برخورد پلیس راهور تهران با تخلفات حادثه‌ساز شبانه/ ۵۵ درصد حوادث فوتی پایتخت در طول شب رخ می‌دهد + عکس تشدید برخورد پلیس راهور تهران با تخلفات حادثه‌ساز شبانه/ ۵۵ درصد حوادث فوتی پایتخت در طول شب رخ می‌دهد + عکس تشدید برخورد پلیس راهور تهران با تخلفات حادثه‌ساز شبانه/ ۵۵ درصد حوادث فوتی پایتخت در طول شب رخ می‌دهد + عکس