همشهری آنلاین

مرفاوی: هیچ‌کس نمی‌داند لیگ چرا تعطیل شده است!

مرفاوی: هیچ‌کس نمی‌داند لیگ چرا تعطیل شده است!

سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال از مسئولان سازمان لیگ بابت تعطیلی مسابقات لیگ برتر انتقاد کرد.

صمد مرفاوی در گفت‌وگو با همشهری آنلاین، در مورد تعطیلی لیگ برتر که با اعتراض بسیاری از بازیکنان و مربیان همراه شده است، صحبت کرد. او در نقد این تصمیم فدراسیون گفت: «من نمی‌دانم چرا بازی‌های لیگ برتر تعطیل است، در واقع هیچ کس دلیلش را نمی‌داند و این وضعیت واقعا تعجب‌آور است. به ما بگویند لیگ به خاطر بازی‌های آسیایی تعطیل شده یا به دلیل حضور نماینده‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا؟ وقتی لیگ منظم برگزار شود می‌توانیم در رده ملی و باشگاهی شاهد پیشرفت فوتبال باشیم اما این وضعیت قطعا به فوتبال ما ضربه می‌زند.»

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

پیشکسوت استقلال تاکید کرد: «اگر لیگ را به دلیل حضور تیم امید در بازی‌های آسیایی تعطیل کرده‌اند پس چرا سرمربی تیم امید نسبت به کمبود بازیکن اعتراض کرده و گفته فقط ۱۳ بازیکن دارم؟ اگر هم به دلیل حضور نماینده‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا، بازی‌ها را تعطیل کرده‌اند پس چرا در کشورهای دیگر خیلی راحت مسابقات باشگاهی برگزار می‌شود؟»

صرمربی سابق تیم ملی جوانان در قسمت دیگری از حرف‌هایش خاطرشان کرد: «نماینده‌های ایران به خاطر اینکه از شرایط بازی دور نشوند، مجبور به انجام بازی‌های دوستانه شده‌اند. خب، چه اشکالی داشت بازی‌های لیگ برگزار می‌شد، جالب اینجا است که یکی از مدیران باشگاه‌ها در یک مصاحبه از سازمان لیگ به دلیل تعطیل کردن بازی‌ها تشکر کرده است، آیا این کار حرفه‌ای است؟ جالب اینجا است که همین تیم با پرسپولیس بازی دوستانه انجام می‌دهد چون بازی‌های رسمی تعطیل شده و دوستان تشکر هم می‌کنند. اگر می‌خواهید به سازمان لیگ بابت تعطیلی بازی‌ها یک مدال هم بدهید!»