مهر

۲ هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان حق آلایندگی به خوزستان وصول شد

۲ هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان حق آلایندگی به خوزستان وصول شد

اهواز- رئیس کل دادگستری خوزستان گفت: با ورود دستگاه قضائی، معوقات مربوط به حق آلایندگی به میزان ۲ هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان میان شهرستان‌های این استان توزیع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی دهقانی درباره موضوع پیگیری وصول معوقات پرداخت حق آلایندگی شرکت‌های بهره‌برداری مناطق نفت‌خیز جنوب در استان خوزستان بیان کرد: پیرو سفر اردیبهشت ماه سال جاری هیئت دولت به خوزستان، موضوع پرداخت معوقات حق آلایندگی شرکت‌های صنعتی در این استان به عنوان مطالبه جدی و به‌حق مردم خوزستان مطرح شد که دادگستری این استان در راستای پیگیری حقوق عامه و به‌عنوان یکی از حقوق عمومی مردم خوزستان، به این موضوع ورود کرد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

وی با بیان اینکه برای پیگیری این موضوع از دادگستری خوزستان نماینده‌ای در سازمان امور مالیاتی انتخاب شد، افزود: این موضوع در راستای اجرای ماده ۲۷ قانون مالیات بر ارزش افزوده مرتبط با واحدهای آلاینده و به موجب مواد ۲۱۲ - ۲۱۸ قانون مالیات‌های مستقیم با رعایت آئین‌نامه‌های اجرایی مربوط پیگیری شد.

رئیس کل دادگستری خوزستان ادامه داد: وفق ماده ۴۰ قانون مالیات بر ارزش‌افزوده، شرکت‌های بهره‌بردار در این استان باید حق آلایندگی را پرداخت می‌کردند اما از پرداخت آن استنکاف کرده بودند.

وی گفت: در ادامه پیگیری‌ها و اقدامات انجام شده، با هماهنگی دادستان شهرستان تهران و رئیس کل دادگستری استان تهران، ۲ هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان از معوقات مربوط به حق آلایندگی استان خوزستان از محل مطالبات شرکت‌های بهره‌بردار در استان در مرکز توقیف شد.

رئیس کل دادگستری خوزستان افزود: این مبلغ به حساب تمرکز وجوه اداره کل امور مالیاتی این استان واریز خواهد شد و به تناسب جمعیت هر شهرستان بین شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و فرمانداری‌های استان توزیع می‌شود.

دهقانی گفت: پیش از این با پیگیری‌های صورت گرفته و از فروردین تا تیرماه امسال، یک هزار میلیارد تومان از این معوقات وصول شده بود که جمع کل مبلغ وصول شده در ۲ مرحله در سال جاری به سه هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان رسیده است.