ایسنا

فاز دوم مرمت مجموعه بناهای تاریخی نفت آبادان در دستور کار

فاز دوم مرمت مجموعه بناهای تاریخی نفت آبادان در دستور کار

ایسنا/خوزستان سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آبادان از آغاز فاز دوم مرمت مجموعه بناهای تاریخی در محدوده پالایشگاه نفت آبادان خبر داد.

سیدشمس‌الدین نوربخش‌غفاری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به این‌که فاز اول مرمت بناهای تاریخی مجموعه نفت سال گذشته به پایان رسیده بود گفت: فاز دوم عملیات مرمت آثار تاریخی مجموعه نفت آبادان در دستور کار قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با همت و تلاش اداره میراث فرهنگی و با همکاری شرکت پالایش نفت آبادان فاز دوم مرمت این بناهای تاریخی در آینده نزدیک و با تایید کمیسیون فنی اداره کل میراث فرهنگی استان آغاز خواهد شد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

او با تاکید بر این‌که هدف اصلی اداره میراث فرهنگی حفاظت و مرمت از بناهای تاریخی است، اضافه کرد: همچنین توسعه و رونق گردشگری از هدف‌های مهم احیا و مرمت بناهای تاریخی این شهر است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی آبادان تاکید کرد: با سازمان‌ها، ارگان‌ها و نهادهایی که آثار تاریخی در تملک دارند همکاری لازم را انجام خواهیم داد تا بتوانیم هرچه بیشتر از بناهای تاریخی حفاظت کنیم و خدمات مطلوبی را به گردشگران ارایه دهیم.

نوربخش‌غفاری خاطرنشان کرد: قدمت و ارزش‌ تاریخی، اجتماعی و فرهنگی آثار تاریخی مجموعه نفت آبادان این آثار را به یکی از دارایی‌های مهم تاریخی و فرهنگی کشور تبدیل کرده است.

با این موضوع:

برای مرمت منازل «بریم» و «بوارده» از کارشناسان میراث فرهنگی استفاده شود

دستکاری در منازل «بریم» و «بوارده» ممنوع!

انتهای پیام