ورزش3

آرفی: باید به شهاب زاهدی روحیه داد/ فرمول آلبانیایی برای پرسپولیس مقابل الدحیل

آرفی: باید به شهاب زاهدی روحیه داد/ فرمول آلبانیایی برای پرسپولیس مقابل الدحیل

فرمول آلبانیایی برای پرسپولیس مقابل الدحیل

مهاجم اسبق پرسپولیس در آستانه بازی این تیم مقابل الدحیل مدعی است که حضور ترابی در خط حمله می‌تواند یک اتفاق مثبت برای دستیابی مقابل حریف قطری باشد.

به گزارش "ورزش سه"، اشپیتیم آرفی، مهاجم اسبق پرسپولیس که در اتفاقی جالب سال‌ها بعد از پایان دوران فوتبالی‌اش همچنان در ایران حضور دارد، در آستانه بازی سرخپوشان مقابل دومین حریف آسیایی‌اش به بررسی این بازی پرداخته و نکات جالبی مطرح می‌کند. آرفی نیز مثل خیلی از کارشناسان مدعی است که النصر برای پرسپولیس حریفی نبود که بتواند در آزادی با امتیاز خارج شود و حواشی پیش از بازی روی نتیجه تاثیرگذار بوده است.

پرسپولیس واقعاً به تیم بدون مهاجم تبدیل شده و فعلاً مهاجم تخصصی آماده‌ای ندارد که از او در مقابل تیم‌های دیگر استفاده کند.بله، پرسپولیس در حال حاضر گلزن ششدانگی ندارد و از این معضل رنج می‌برد به همین دلیل هم پرسپولیس به قول شما بعضی اوقات ناچاراً با روش 6-4 بازی کرده است. با این وجود این یک حقیقت است که اگر در فوتبال یک گلزن نداشته باشید داستان خیلی سخت می‌شود مشکلی که در حال حاضر پرسپولیس با آن دست به گریبان است.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

با این وجود پرسپولیس باید از چه بازیکنی در پست مهاجم استفاده کند؟من فکر می‌کنم اگر ترابی به شکل کامل آماده شود قادر خواهد بود به عنوان مهاجم نوک خیلی خوب کار کند چون او به عنوان مهاجم تمام‌کننده می‌تواند به خوبی بازی کند و در سیستم 1-3-2-4 بازی کند به همین دلیل معتقدم یحیی باید به مهدی ترابی اعتماد کند چون با خصوصیاتی که این بازیکن دارد قادر است از او بهترین بهره را بگیرد و در کنار او از بازیکنانی مانند نبیل که سابقه بازی در القطر را دارد و یاسین سلمانی در دقایقی استفاده کند.

در رابطه با بازگشت لوکادیا بعد از بازی در چین و ابراز تمایلی که به پرسپولیس داشته چه نظری بعد از اتفاقاتی که در زمان جدایی او رخ داد، دارید؟به هر حال او در آن مقطع زمانی خاص با نظر خانواده‌اش تصمیم به جدایی گرفت و تصمیمش آنگونه بود اما مسئله مهم به این موضوع بازمی‌گردد که اگر این بازیکن موفق بوده دلیل نمی‌شود که این بار هم صددرصد در پرسپولیس موفق شود، چون هر دوره و هر مقطعی شرایط خاص خودش را دارد و هر دوره با دوره دیگر متفاوت است. پس باید همه موارد را در نظر گرفت و به مسائل گذشته و مواردی از این قبیل هم نباید خیلی توجه داشت.

در خصوص لیگ قهرمانان آسیا و بازی ابتدایی بازی مقابل النصر که با باخت خانگی پرسپولیس همراه شد چه نقد فنی دارید؟زمین کیفیت خوبی نداشت و این موضوع روی کار هر دو تیم تأثیر گذاشته بود، اما به نظرم پرسپولیس می‌توانست از بازی با النصر حداقل یک مساوی بگیرد و اخراج یک بازیکن این تیم و تعویض اجباری ترابی بر روی بازی پرسپولیس خیلی تأثیر منفی گذاشت. از همه این حرف‌ها گذشته گل اولی که پرسپولیس دریافت کرد گل به خودی بود و گل دوم را هم روی سهل‌انگاری دریافت کردند. شهاب زاهدی هم موقعیت بسیار خوبی را از دست داد و به جای شوت زدن به چهارچوب آن را پاس عرضی داد که اصلاً ضرورت نداشت.

چرا شهاب زاهدی نتوانسته خودش را در پرسپولیس پیدا کند؟من نمی‌دانم چرا شهاب اعتماد به نفس لازم را در پرسپولیس پیدا نکرده بازیکنی که فکر می‌کنم باید یحیی به او کمک کند تا اعتماد به نفسش را به دست آورد. یحیی معمولاً اشتباه نمی‌کند به همین دلیل دوست دارم به شهاب بگویم به خودش اطمینان کند و بیشتر زحمت بکشد چون در این صورت حتماً موفق خواهد شد.

غیبت وحید امیری در مقابل الدحیل چقدر به پرسپولیس لطمه خواهد زد؟غیبت وحید که خیلی به ضرر پرسپولیس خواهد شد، چون وجود این بازیکن به پرسپولیس آرامش خواهد داد بازیکنی که در زمان داشتن توپ و زمانی که تیمش توپ را در اختیار ندارد به گونه خیلی خوبی بازی می‌کند و با حضورش در چند پست واقعاً وزنه خیلی مهمی برای تیمش محسوب می‌شود.

در رابطه با بازی پرسپولیس مقابل الدحیل چه فرمولی برای موفقیت مقابل حریف قطری دارید؟من معتقدم پرسپولیس با ترس مقابل النصر بازی کرد و بازیکنانش هم با همه وجود بازی نکردند یا نتوانستند از همه توانایی‌شان استفاده کنند. این هم به این دلیل بود که بازیکنان ما بازیکنان النصر را خیلی بزرگ کرده بودند و خودشان را کوچک ساخته بودند. بازیکنان پرسپولیس توانایی بالایی دارند. توصیه من هم به یحیی این است که با همه وجود مقابل الدحیل بازی کنند و خودشان را دست‌کم نگیرند و به لحاظ انگیزشی خودشان را در شرایط خوبی قرار دهند. پرسپولیس می‌تواند با روش 2-4-4 بازی کند و همانطور که یحیی بارها از زوج شهاب و محمد عمری استفاده کرده این بار هم به زوج محمد عمری و ترابی اعتماد کند. ترابی در نوک بازی کند و از محمد عمری در پشت این بازیکن استفاده کند که در این صورت حتماً پرسپولیس می‌تواند بهترین نمایش را ارائه دهد.