همشهری آنلاین

سوختن ۶۰۰ هکتار از هورالعظیم در آتش | باز هم دود شهرهای خوزستان را فراگرفت

سوختن ۶۰۰ هکتار از هورالعظیم در آتش | باز هم دود شهرهای خوزستان را فراگرفت

معاون محیط زیست انسانی اداره‌ کل حفاظت محیط زیست خوزستان از آتش‌سوزی مجدد تالاب هورالعظیم و انتشار دود در بعضی شهرهای این استان خبر داد.

به گزارش همشهری آنلاین، فرهاد قلی‌نژاد معاون محیط زیست انسانی اداره‌ کل حفاظت محیط زیست خوزستان با اشاره به علت انتشار دود از شب گذشته تا صبح امروز (۸ مهرماه) در برخی شهرهای خوزستان اظهار کرد: در پی تداوم وقوع آتش‌سوزی در بخش عراقی تالاب هورالعظیم، شاهد انتشار دود در هویزه، دشت آزادگان و اهواز هستیم.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

وی افزود: در ۲، ۳ هفته اخیر با آتش‌سوزی بخش عراقی تالاب هورالعظیم درگیر هستیم. در این مدت آتش خاموش می‌شود و سپس دوباره شعله‌ور می‌شود.

معاون محیط زیست انسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: در ۳ روز اخیر دوباره این بخش تالاب دچار حریق شده و دود ناشی از آن هویزه و دشت آزادگان را درگیر کرده است و با توجه به تغییر جهت وزش باد، دود به اهواز نیز رسیده است.

قلی‌نژاد با بیان اینکه امسال در بخش ایرانی تالاب هورالعظیم آتش‌سوزی رخ نداده است، افزود: در آتش‌سوزی فعلی ۶۰۰ هکتار از مساحت بخش عراقی تالاب هورالعظیم دچار آتش‌سوزی شده و این مساله به دلیل خشکی تالاب رخ داده است.

وی در خصوص استفاده از هواپیمای آبپاش برای مهار حریق تصریح کرد: با توجه به اینکه این آتش‌سوزی در خارج از مرزهای ایران رخ داده است، این موضوع به ستاد ملی مدیریت بحران کشور منعکس شده و رایزنی با کشور عراق در حال انجام است.