مهر

ترافیک سنگین در محورهای مرکزی پایتخت

ترافیک سنگین در محورهای مرکزی پایتخت

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ، از ترافیک سنگین در محورهای مرکزی پایتخت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ احسان مؤمنی گفت: با رصد مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از وضعیت تردد خودروها در ساعات ابتدایی صبح امروز شنبه هشتم مهر ماه از سطح معابر بزرگراه‌های شهر تهران شاهد شروع ترافیک در مسیرهای غربی و شرقی به سمت مرکز شهر تهران و معابری پرتردد و دارای ترافیکی سنگین در سطح پایتخت بودیم.

وی افزود: بزرگراه علامه از دهکده، بزرگراه شهید زین‌الدین در مسیر شرق به غرب از بزرگراه امام علی (ع) و در ادامه از سراج، بزرگراه بابایی در مسیر شرق به غرب از بزرگراه امام علی (ع)، بزرگراه یادگار امام (ره) در مسیر جنوب به شمال از گلاب، بزرگراه امام علی (ع) در مسیر جنوب به شمال از گلشن‌دوست شاهد بار ترافیکی سنگین هستیم.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

مؤمنی ادامه داد: بزرگراه شهید همت در مسیر غرب به شرق از جنت آباد که انتهای بار ترافیکی این بزرگراه هم اکنون پل شهید باکری است و همچنین ترافیک در بزرگراه شیخ فضل الله در مسیر غرب به شرق از جناح، شهید حکیم در مسیر غرب به شرق از شهید ستاری و در ادامه از اباذر، دارای ترافیک سنگین هستند.

وی گفت: بزرگراه شهید حاج قاسم‌سلیمانی در مسیر شرق به غرب از قبل از پل صیاد، بزرگراه صدر در مسیر شرق به غرب از نوبنیاد، مسیر جنوب به شمال چمران در مقطع حکیم تا همت، مسیر غرب به شرق جاده مخصوص از گل‌ها و در مسیر غرب به شرق آزادراه از چیتگر و آزادگان بار ترافیکی صبحگاهی را شاهد هستیم.

مؤمنی بیان داشت: خیابان آزادی در مسیر غرب به شرق از یادگار و جانبازان از میدان امام رضا (ع)، مسیر جنوب به شمال نواب از نهم دی دارای بار ترافیکی سنگینی هستند و داخل تونل توحید ترافیک منظم و در حال حرکت است.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ همچنین گفت: تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ به منظور اجرای طرح جناغی ها در معابر بزرگراهی حضور دارند تا از حرکت و تغییر مسیرهای ناگهانی خودروها جهت ورود به رمپ ها و خروجی بزرگراه‌ها خودداری کرده و با این کار نظم خاصی را به معابر شهری می‌دهند.

مؤمنی افزود: در بزرگراه نواب ۸ خط حرکتی وارد ۳ خط حرکتی تونل توحید می‌شوند که به همین دلیل ترافیک بزرگراه نواب سنگین است.

وی گفت: از ساعت ۷:۱۵ صبح ترافیک در محورهای مرکزی پایتخت سنگین شده است و همچنین از ساعت ۸:۳۰ صبح نیز ترافیک در ورودی‌های شهر تهران کم‌تر می‌شود.

مؤمنی بیان داشت: از امروز شنبه هشتم مهرماه ۱۴۰۲ طرح تشدید با عدم استفاده از کمربند ایمنی توسط راننده و سرنشین و استفاده از تلفن همراه از امروز در پایتخت اجرا می‌شود.

وی افزود: ممنوعیت تردد کامیونت‌ها از اول تا ۱۵ مهر از ساعت ۶ تا ۹ صبح است که اجازه تردد در سطح شهر را ندارند.