خبرآنلاین

هشدار به مالکین خودروهای هیوندای و کیا/ عکس

هشدار به مالکین خودروهای هیوندای و کیا/ عکس

گروه خودروسازی هیوندای با راه اندازی یکی از بزرگ‌ترین فراخوان‌های خودرو در سال جاری، این رکورد را به نام خود ثبت کرده است! ۲۵ مدل از هیوندای و کیا و در مجموع ۳,۳۷۲,۷۴۳ خودرو در جهان، در معرض خطر آتش سوزی ناشی از مشکلات احتمالی ماژول‌های الکترونیکی هستند.

امیرمسعود عابدین: آتش سوزی ممکن است در هر زمانی رخ دهد، حتی زمانی که وسیله نقلیه پارک شده و خاموش است. به این ترتیب، خودروسازان به مالکان توصیه می‌کنند تا زمانی که مشکل برطرف شود، بیرون پارک کنند.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

در حال حاضر، فراخوان اعلام شده فراتر از خودروهای مدل سال ۲۰۱۵ نیست، به جز موارد استثنایی کیا. در اینجا لیست کاملی از تمام مدل‌های هیوندای و کیا موجود در فراخوان آمده است.

این مشکل خاص کمی متفاوت است، بسته به برندی که مالک آن هستید. مشکل کیا مربوط به واحد کنترل الکترونیکی هیدرولیک است که بر اساس اسناد فراخوانی در اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها، منجر به چهار آتش سوزی و شش حادثه حرارتی (دود یا ذوب شدن قطعات) شده است.

آتش سوزی در هیوندای کمی مشکل ساز بوده است. اسناد موجود، ۲۱ آتش سوزی و ۲۲ رویداد حرارتی را در چند سال گذشته فهرست می‌کنند که ظاهراً همه ناشی از نشت مایع ترمز در داخل ماژول ترمز ضد قفل هستند. این می‌تواند باعث اتصال کوتاه در ماژول شود. هیوندای و کیا هیچکدام از تصادفات، جراحات یا تلفات ناشی از این مشکلات را گزارش نکرده‌اند.

بیشتر بخوانید:

از ۲۵ مدلی که در این فراخوان گنجانده شده است، هیوندای النترا ۷۷۷,۱۴۵ دستگاه را به خود اختصاص داده است. کیا سورنتو با ۳۹۷,۱۶۳ دستگاه و کیا اپتیما با ۳۸۳,۳۸۲ دستگاه در رتبه بعدی سه مدل فراخوان برتر قرار دارند.

گروه هیوندای به مالکان خودروهای آسیب دیده توصیه می‌کند تا زمانی که مشکل برطرف نشده است، در داخل خانه‌ها پارک نکنند. این تعمیر شامل تعویض فیوزها در واحد کنترل الکترونیکی هیدرولیک برای کیا و ماژول ترمز ضد قفل برای هیوندای است. به عنوان یک فراخوان ایمنی، نمایندگی‌های هیوندای/کیا تعمیر را رایگان انجام می‌دهند. انتظار می‌رود که اطلاع رسانی به مالکان خودروهای آسیب دیده در ماه نوامبر آغاز شود.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در خبرآنلاین مراجعه کنید.

227227