باشگاه خبرنگاران جوان

جزئیات ورود خودروهاى برقى و اتوبوس‌هاى جدید به پایتخت

جزئیات ورود خودروهاى برقى و اتوبوس‌هاى جدید به پایتخت

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه گفت: مقرر شد ۱۶ دستگاه مینی‌بوس جدید به تهران اضافه کنیم.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

مهدی علیزاده، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: روز شنبه ۸ مهرماه همزمان با مراسم امیدوافتخار آیین رونمایی از اتوبوس‌ها و مینی بوس‌های جدید و بازسازی شده ناوگان حمل و نقل عمومی شهر تهران برگزار خواهد شد.

وی افزود: با توجه به بازگشایی مراکز آموزشی و شروع مهرماه نیاز شهر به وسایل حمل و نقل عمومی و ضرور تقویت ناوگان حمل و نقل احساس می‌شود.

عیلزاده در پاسخ به جزئیات همکاری با شرکت‌های داخلی در زمینه تامین اتوبوس تشریح کرد: با همکاری شرکت عقاب افشان ۲۵ دستگاه اتوبوس جدید و در کنار آن با توافق شرکت اتوبوس‌سازی اسنا نیز ۲۶ دستگاه اتوبوس دیگر در روز شنبه رونمایی خواهد شد. همچنین ۲۶ اتوبوس دیگر تحویل شهروندان می‌شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با بیان اینکه ورود اتوبوس‌های جدید ظرفیت حمل و نقلی کلانشهر تهران را افزایش می‌دهد عنوان کرد: بناست تا در کنار تزریق اتوبوس‌های تازه نفس به پایتخت ۱۶ دستگاه مینی بوس جدید نیز به تهران اضافه کنیم.

وی درباره خودرو‌های برقی که در روز شنبه رونمایی خواهد شد گفت: ۲ دستگاه اتوبوس هیبریدی تحویل داده می‌شود. امید است که با توسعه حمل و نقل برقی در کلانشهر‌ها از شدت آلودگی‌های صوتی، بصری، زیست محیطی و... کاسته شود.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: در کنار بسته افتتاحی این هفته ۱۰ دستگاه اتوبوس بازسازی شده به ناوگان باز خواهند گشت و در اختیار شهروندان قرار خواهند گرفت.