باشگاه خبرنگاران جوان

قاچاق ۲ کیلوگرم مواد مخدر به شیوه بلع

قاچاق ۲ کیلوگرم مواد مخدر به شیوه بلع

فرمانده پلیس راه آهن کشور از کشف بیش از دو کیلوگرم موادمخدر از نوع هروئین به‌صورت بلع و انباری و دستگیری سه متهم در این رابطه خبر داد.

سردار حشمت اله ملکی فرمانده پلیس راه آهن کشور با اشاره به هوشیاری پلیس در مبارزه جدی با سوداگران مرگ و قاچاقچیان موادمخدر به ویژه از طریق خطوط ریلی کشور گفت: ماموران مبارزه با مواد مخدر پلیس راه آهن کاشان به سه نفر از مسافران قطار زاهدان - تهران در خصوص حمل مواد مخدر به شیوه بلع و انباری مشکوک شدند.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

وی ادامه داد: با استفاده از تکنیک چهره زنی و بهره گیری از دستگاه‌های نوین کمک بازرسی، وجود مواد مخدر در بدن این متهمان محرز شد.

ملکی افزود: پس از مراحل تخلیه مواد از متهم ردیف اول تعداد ۸۶ بسته به وزن ۹۴۶ گرم، از متهم ردیف دوم تعداد ۶۵ بسته به وزن ۷۱۶ گرم و از متهم ردیف سوم تعداد ۴۴ بسته به وزن ۴۸۴ گرم در مجموع بیش از دو کیلوگرم مواد مخدر از نوع هروئین از متهمان کشف و ضبط شد.

فرمانده پلیس راه آهن کشور با هشدار به قاچاقچیان و سودجویان این بلای خانمان سوز خاطرنشان کرد: پرونده در خصوص متهمان تشکیل و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

ملکی در پایان با توصیه به مسافرانی که راه آهن و قطار را به عنوان وسیله سفر خود انتخاب می‌کنند، توصیه کرد: مبارزه جدی با سوداگران مرگ در دستور کار پلیس راه‌آهن کشور است و مسافران از جابه‌جایی بسته‌های افراد ناشناس نیز خودداری کنند. پلیس راه آهن در صورت کشف هرگونه اشیای ممنوعه و غیرمجاز برابر مقررات با فرد حمل کننده برخورد قانونی می‌کند.