ایسنا

شب شعر شهد شهود در اراک برگزار شد

شب شعر شهد شهود در اراک برگزار شد

ایسنا/مرکزی شب شعر شهد شهود به همت کانون ادبی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی استان مرکزی در اراک برگزار شد.

مجتبی غلامی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان مرکزی در حاشیه این مراسم که شامگاه گذشته، پنجم مهرماه در منزل شهید یحیی کمال آبادی فراهانی برگزار شد، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سازمان دانشجویان این نهاد از ۱۴ کانون و انجمن برخوردار است که فعالیت‌های متنوعی را برنامه‌ریزی و اجرا می‌کنند.

وی یکی از اولویت‌های سازمان دانشجویان را شبکه‌سازی دانشجویی در دانشگاه‌های مختلف عنوان کرد تا از تنوع ایده‌های دانشجویی در برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌ها استفاده و برنامه‌های مختلفی در دانشگاه‌ها برای بهره‌مندی دانشجویان اجرایی شود.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

غلامی گفت: با توجه به فرا رسیدن ایام هفته دفاع مقدس و بیست و پنجمین سالروز تاسیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی، برنامه‌های مختلفی برای اجرا در این هفته برنامه‌ریزی شد که یکی از آنها دیدار با بیت معظم شهداست.

وی با بیان اینکه کانون ادبی این سازمان، برنامه جدیدی را مطرح کرد که شب شعر شهد شهود است و با توجه به جلساتی که در این حوزه داشتیم قرار شد این برنامه در منزل شهید یحیی کمال آبادی فراهانی برگزار شود، افزود: جمعی از شاعران مطرح و آئینی استان در این محفل حضور پیدا کرده و به شعرخوانی پرداختند و اشعار بسیار زیبایی با محوریت شهدا و دفاع مقدس خوانده شد.

غلامی اظهار کرد: اجرای مداحی توسط سیدجواد رفیعی مداح اهل بیت(ع) از دیگر بخش های این محفل بود.

شب شعر شهد شهود در اراک برگزار شد

وی حضور جوانان و نوجوانان در این مراسم و منزل این شهید را بسیار ارزشمند دانست و گفت: ما هرچه داریم از شهداست و باید با برنامه‌های جدید و گزین یاد شهدا را گرامی داشته و جوانان را با آنچه در دوران دفاع مقدس گذشت آشنا کنیم.

شب شعر شهد شهود در اراک برگزار شد

غلامی در خصوص دلیل انتخاب این شهید بزرگوار اظهار کرد: از آنجاکه این شهید از شعرا و علاقمند به اشعار آئینی بوده است پیشنهاد شد این محفل در منزل ایشان برگزار شود که در این مراسم از مادر این شهید بزرگوار تقدیر و هدایایی از طرف جهاد دانشگاهی به ایشان اهدا شد.

شب شعر شهد شهود در اراک برگزار شد

گفتنی است، شهید یحیی کمال‌آبادی فراهانی، بسیجی ۱۷ ساله گردان علی بن ابی‌طالب (ع) از لشگر ۱۷ علی بن ابی‌طالب(ع) بود که در عملیات خیبر شرکت کرد و در هفتم اسفندماه سال ۱۳۶۲ در جزیره مجنون مفقودالاثر شد. پیکر مطهرش پس از سال‌ها به‌ وسیله گروه‌های تفحص، شناسایی و در دهم شهریورماه سال ۱۳۷۷ در گلزار شهدای شهرستان اراک به خاک سپرده شد.

شب شعر شهد شهود در اراک برگزار شد شب شعر شهد شهود در اراک برگزار شد

انتهای پیام