ایسنا

دیدار رئیس و مدیران جهاددانشگاهی استان سمنان با پدر شهید ابوالفضل نیک‌ذات

دیدار رئیس و مدیران جهاددانشگاهی استان سمنان با پدر شهید ابوالفضل نیک‌ذات

ایسنا/سمنان همزمان با هفته دفاع مقدس و با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دوران دفاع مقدس، رئیس و جمعی از مدیران جهاددانشگاهی استان سمنان با خانواده شهید ابوالفضل نیک ذات دیدار کردند.

در این دیدار که علی منصفی راد، رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان و جمعی از مدیران جهاددانشگاهی استان، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سمنان، رئیس بسیج اساتید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان و رئیس بسیج اساتید استان سمنان حضور داشتند، با اهداء لوحی از عباسعلی نیک ذات، پدر شهید والامقام ابوالفضل نیک ذات تقدیر شد.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان در این دیدار با گرامیداشت یاد و خاطره این شهید گرانقدر گفت: سعادتمندید که در زمره خانواده معزز شهدا، حماسه آفرینان و دریادلان در روزگارسرنوشت ساز دفـاع مقدس هستید.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

منصفی راد افزود: این عزیزان که با رشادت و جانفشانی‌های خود ضامن بقا و حافظ عزت و آزادگی ملت بزرگ ایران اسلامی بودند و خاطره‌ی خوش از خودگذشتگی‌هایشان در ذهن و بر زبان مردم قدرشناس این سـرزمین همواره باقی خواهد ماند.

وی با بیان اینکه تکریم و تجلیل از خانواده معظم شهدا وظیفه و ادای دین ما به این عزیزان است، ادامه داد: در هفته گرامیداشت دفـاع مقدس، توفیق و سعادت تکـریم از خانواده معظم شهدا دست یافته را ارج می‌نهیم.

دیدار رئیس و مدیران جهاددانشگاهی استان سمنان با پدر شهید ابوالفضل نیک‌ذات

روایت پدر شهید از اخلاق پهلوانی فرزند

پدر شهید ابوالفضل نیک ذات نیز در این دیدار با بیان ویژگی ها و خصوصیات اخلاقی این شهید گفت: نماز اول وقت و تأکید جدی بر روی حلال و حرام و رعایت آن از ویژگی‌های شاخص ابوالفضل بود.

وی با بیان گوشه‌ای از خاطرات فرزند شهیدش گفت: ابوالفضل در خرداد ۱۳۴۵ در سمنان به دنیا آمد و پس از اخذ دیپلم، برای گذراندن خدمت نظام وظیفه، وارد ارتش شد و در نیروی هوایی فعالیت خود را آغاز کرد.

عباسعلی نیک ذات افزود: شهید علاوه بر وظایف اصلی، در امور فرهنگی هنری پادگان فعالیت چشمگیری داشت به طوری که پس از شهادت از طرف حجت‌الاسلام و السملمین رفسنجانی، به عنوان سرباز نمونه شناخته شد و به وی درجه‌ی افتخاری اعطاء شد.

این پدر شهید در یکی از خاطرات خود از فرزندش گفت: ابوالفضل کلاس تکواندو می‌رفت، یک روز به او گفتم ابوالفضل جان، نکنه خدای ناکرده توی کوچه و خیابان با یکی درگیر بشی؟ از این چیزهایی که توی کلاس یاد می‌گیری استفاده کنی و دیگران را بزنی و ناقص کنی!

وی ادامه داد: پس از صحبت‌های من، ابوالفضل ناراحت شد و گفت: بابا جان! این طوری فکر نکنین، حضرت علی هم قدرت بازوی زیادی داشت، اما پهلوان بود نه قهرمان، من یاد گرفتم علی وار زندگی کنم.

شهید ابوالفضل نیک ذات از اعضای تیم فوتبال آزادی شهر سمنان، در ۱۴ اردیبهشت ۱۳۶۷ در منطقه هفت تپه اهواز به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

دیدار رئیس و مدیران جهاددانشگاهی استان سمنان با پدر شهید ابوالفضل نیک‌ذات دیدار رئیس و مدیران جهاددانشگاهی استان سمنان با پدر شهید ابوالفضل نیک‌ذات دیدار رئیس و مدیران جهاددانشگاهی استان سمنان با پدر شهید ابوالفضل نیک‌ذات دیدار رئیس و مدیران جهاددانشگاهی استان سمنان با پدر شهید ابوالفضل نیک‌ذات