خبرآنلاین

قدردانی رئیس هلال‌احمر و وزیر بهداشت عراق از ابراز همدردی کولیوند با مردم این کشور

قدردانی رئیس هلال‌احمر و وزیر بهداشت عراق از ابراز همدردی کولیوند با مردم این کشور

وزیر بهداشت عراق و رئیس هلال‌احمر این کشور در پیام‌هایی جداگانه از ارسال پیام تسلیت و ابراز همدردی رئیس هلال‌احمر کشورمان در پی کشته و مجروح شدن تعدادی از شهروندان عراقی در حادثه آتش سوزی مراسم عروسی و همچنین اعلام آمادگی ایران برای درمان مجروحان این حادثه قدردانی کردند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ صالح الحسناوی وزیر بهداشت عراق در پاسخ به پیام همدردی رئیس هلال‌احمر ایران با مردم این کشور در پی حادثه آتش سوزی شب گذشته در مراسم عروسی و همچنین اعلام آمادگی برای درمان مجروحان این حادثه در داخل کشور ایران نوشت: از پیام همدردی و تسلیت شما بسیار سپاسگزارم. خداوند مردم ایران را از بلایا و حوادث حفظ کند.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

یاسین احمد عباس؛ رئیس جمعیت هلال‌احمر عراق نیز در پیام دیگری به پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال‌احمر کشورمان ضمن قدردانی از ابراز همدردی هلال‌احمر ایران با مردم عراق و حادثه‌دیدگان بیان کرد: خداوند شما و مردم برادر ایران را از همه آسیب‌ها حفظ کند. هلال‌احمر ایران همواره برای کمک به همسایگان خود در شرایط سخت آماده بوده است.

ایران و عراق از همسایگان نزدیک هم هستند و جمعیت هلال‌احمر هر دو کشور مناسبات و تعاملات بالایی در خدمت به مردم، بویژه خدمت به زائران حسینی در طول سال و بالاخص در ایام اربعین سیدالشهداء دارند.

یادآور می‌شود که شب گذشته در پی حادثه آتش‌سوزی در یک مراسم عروسی در استان نینوای عراق، بیش از ۱۰۰ نفر جان خود را از دست داده و بیش از ۱۵۰ نفر نیز مجروح شدند که رئیس هلال‌احمر کشورمان ضمن اعلام همدردی با مردم عراق، برای درمان مصدومان این حادثه در بیمارستان‌های کشور اعلام آمادگی کرده بود.

قدردانی رئیس هلال‌احمر و وزیر بهداشت عراق از ابراز همدردی کولیوند با مردم این کشور

۴۷۲۳۶