تابناک

گره پرسپولیس و تیم هانگژو؛ معضل جدید تاج

گره پرسپولیس و تیم هانگژو؛ معضل جدید تاج

سه بازیکن تیم فوتبال امید ایران برای ادامه حضور در بازی های آسیایی هانگژو وضعیتی مبهم دارند.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

به گزارش تابناک ورزشی؛ تیم فوتبال امید ایران که در گروه B رقابت های آسیایی هانگژو، موفق شد به عنوان صدرنشین صعود کند، امروز در اولین دیدار خود در مرحله حذفی دو بر صفر تایلند را شکست داد تا راهی مرحله یک چهارم نهایی شود.

در شرایطی که تمام تلاش کادر فنی این تیم، حفظ آرامش کنونی در اردوی امیدها برای ادامه روند موفقیت آمیزشان است اما یک موضوع تا حدودی این وضعیت را به مخاطره انداخته و آن هم اصرار عجیب باشگاه پرسپولیس مبنی بر بازگشت سه بازیکنش یعنی یاسین سلمانی، محمد عمری و محمد مهدی احمدی به تهران در پایان بازی با تایلند است.

در شرایطی که تیم امید باید به سرعت خود را آماده تقابل با برنده بازی فلسطین و هنگ کنگ برای حضور در نیمه نهایی کند، بدون شک جدایی این نفرات تاثیرگذار می تواند در برنامه های رضا عنایتی خلل ایجاد خواهد کرد. آن هم در شرایطی که این بازی ها پله به پله دشوارتر و نیاز تیم کشورمان به سه بازیکن موردنظر بیشتر احساس خواهد شد.

بدیهی است که باشگاه پرسپولیس به عنوان یکی از سه نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان اراده حضور قدرتمندانه تر برابر حریف خود یعنی الدحیل قطر را دارد اما ظاهرا در این مقطع اهمیت و جایگاه تیم امید که حکم تیم ملی و نماینده کل فوتبال ایران در بازی های آسیایی را دارد، نزد آنها مغفول مانده است و تنها به دنبال کار خودشان هستند.

این نیز یکی از عجایب فوتبال ماست که باشگاهی خواستار بازگشت نفرات ملی پوش خود از بازی های آسیایی درست در کوران رقابت ها می شود و این اتفاق و خواسته عجیب، جز نادیده گرفتن جایگاه، شان و اهمیت تیم امید یک کشور و یک ملت معنایی ندارد یا حداقل ما معنایی برای آن پیدا نمی کنیم.

با توجه به اهمیت بازی های آسیایی هانگژو و تاثیر موفقیت احتمالی تیم امید بر کل کاروان ورزشی کشورمان، چشم پوشیدن بر این نفرات که تنها یک نفرشان (محمد عمری) در بازی قبلی سرخپوشان برابر النصر در ترکیب اصلی سرخپوشان قرار داشت، نشان دهنده درک درست آنها از موقعیت حساس تیم امید خواهد بود که متاسفانه تا این لحظه با توجه به اصرارها مبنی بر بازگشت فوری سه بازیکن یاد شده به ایران در پایان مسابقه امشب، عکس آن را مشاهده کرده ایم.

حداقل انتظار از مدیران و مربیان باشگاه پرسپولیس این است که تیم فوتبال امید به عنوان نماینده و امید یک ملت برای افتخارآفرینی در بازی های آسیایی هانگژو را در اولویت قرار دهند و به جای اصرار بر بازگشت این نفرات به ایران که با توجه به بعد مسافت و خستگی راه، در نهایت تاثیر منفی بر عملکرد آنها را به دنبال خواهد داشت، جایگاه نماینده کل فوتبال کشور در نوزدهمین دوره بازی های آسیایی را درست و به جا ببینند و سبب ساز خودزنی در فوتبال کشورمان نشده و تمرکز این سه ملی پوش را بیش از این خدشه دار نکنند تا فوتبال ایران پس از سالها بتواند در یک آوردگاه مهم با موفقیت خود دل مردم را شاد کند.

موضوع بازگشت و یا عدم بازگشت سه بازیکن پرسپولیسی تیم امید به ایران برای همراهی این تیم در بازی با الدحیل به یک معما تبدیل شده است.

رضا عنایتی سرمربی تیم امید به دلیل کمبود بازیکن و همچنین اهمیت و جایگاه تیم امید که می خواهد پس از سالها برای فوتبال ملی ایران افتخار کسب کند، خواهان چشم پوشی پرسپولیسی ها از این سه بازیکن است اما طرف مقابل قصد عقب نشینی ندارد.

مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال امروز وارد هانگژو شده و قرار است در جلسه ای که امشب برگزار می شود تکلیف این ماجرا را مشخص کند.

در همین زمینه مناف هاشمی دبیر کل کمیته ملی المپیک و سرپرست کاروان ایران گفت: قرار است تاج به عنوان رییس فدراسیون فوتبال دراین باره تصمیم‌گیری کند.