برنا

میشیچ: در سخت‌ترین وزن دنیا قهرمان شدم/ طرفدار پر و پا قرص کشتی ایرانم

میشیچ: در سخت‌ترین وزن دنیا قهرمان شدم/ طرفدار پر و پا قرص کشتی ایرانم

قهرمان کشتی آزاد رقابت‌های جهانی معتقد است در سخت‌ترین وزن دنیا به مدال طلا دست یافته است.

به گزارش خبرنگار .رزشی خبرگزاری برنا ، استوان آندریا میشیچ کشتی گیر آزادکار 27 ساله آمریکایی - صربستانی است که در رقابت‌های جهانی 2023 در وزن 57 کیلوگرم برای تیم صربستان کشتی گرفت و توانست مدال نقره سال گذشته خود را به طلا تبدیل کند.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

میشیچ در گفت‌وگو با برنا، در خصوص کشتی گرفتن در وزن 57 کیلوگرم اظهار داشت: کشتی گرفتن در وزن ۵۷ کیلوگرم آزاد بسیار دشوار است چون از نظر من سخت‌ترین وزن دنیا است و نمی‌توان به راحتی در آن به مدال رسید. من کاملا آماده رقابت‌های جهانی بودم و مهارت کافی را برای موفقیت داشتم و حالا خوشحالم که قهرمان جهان شدم.

وی افزود: با اینکه کاهش وزن زیادی داشتم اما توانستم باز هم موفق شوم و این قهرمانی برای من خیلی شیرین بود چون بهترین‌های دنیا را شکست دادم و به مدال طلا رسیدم.

قهرمان کشتی آزاد دنیا تصریح کرد: من هر روز رقیبانم را آنالیز می‌کردم چون باید برای بهترین بودن ، از رقیبان شناخت داشته باشی و من این کار را انجام دادم. به هر حال هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و نمی‌توانستم چشم بسته (بدون اطلاعات از رقیب) مقابل آنها پیروز شوم.

وی درباره تاثیر میزبانی صربستان در قهرمانی خود گفت: برگزای مسابقات در صربستان خیلی مفید بود و به کشتی‌گیران کشور ما کمک کرد تا بتوانیم راحت‌تر مسابقه دهیم. حمایت هواداران و خانواده‌ام از من خیلی تاثیر داشت و کمک کرد تا بهترین خودم باشم.

این کشتی‌گیر صربستانی افزود: صربستان تیم خیلی خوبی داشت و ما تمام کارها را به صورت گروهی انجام دادیم و در کمپ تمرینی مدت زیادی کنار هم بودیم. مربیان من همیشه کنارم بودند و من را حمایت کردند تا بتوانم قهرمان شوم و از این همکاری واقعا لذت بردم.

میشیچ با اشاره به کیفیت فنی بالای رقابت‌های جهانی کشتی اظهار داشت: خیلی خوشحالم که تیم کشتی روسیه به رقابت‌های جهانی برگشت چون آنها یکی از بهترین تیم‌های کشتی در سطح جهان هستند و انگیزه من را برای موفیت بیشتر کردند. حضور کشتی گیران روسیه ارزش مدال طلای من را چند برابر کرد.

دارنده مدال طلای جهان گفت: بزرگترین آرزوی من این است که دوران قهرمانی من ادامه‌دار باشد و بتوانم مدال طلای جهان را تکرار کنم و در مسابقات بزرگتر هم از این عنوان دفاع کنم.

میشیچ در پایان با اشاره به قدرت بالای تیم ایران خاطرنشان کرد: من طرفدار پر و پا قرص کشتی ایرانم و خیلی خوشحالم که مردم ایران همیشه من را حمایت کردند. کشتی‌گیران ایرانی خوب زیر می‌گیرند و فن می‌زنند و همیشه مبارزه با آنها سخت است و امیدوارم با ایرانی‌ها در مسابقات بعدی کشتی بگیرم و لذت ببرم.

انتهای پیام/