برنا

ضرورت تعیین تکلیف مسائل پایانه‌ی مسافربری غرب تهران

ضرورت تعیین تکلیف مسائل پایانه‌ی مسافربری غرب تهران

عضو شورای شهر تهران گفت: پایانه‌های مسافربری، ماهیتاً امکان ورود آسیب به شهرها را تسهیل می‌کنند و پایانه‌غرب نیز به‌دلیل شرایط ویژه و حجم تردد، بیشتر در معرض این چالش‌ها است.

به گزارش خبرگزاری برنا، زهرا شمس‌احسان عضو شورای اسلامی شهر تهران پایانه ها‌ی در صد هفتاد و نهمین جلسه شورا در تذکر پیش از دستور خود با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف مسائل پایانه‌ی مسافربری غرب تهران با تاکید بر ملاحظات اجتماعی اظهار داشت: پایانه‌های مسافربری بعنوان درگاه ورودی تهران، روزانه پذیرای ده‌ها هزار مسافر از سراسر کشور و حتی خارج از مرزها است و به مثابه‌ی دروازه‌ی شهر و اولین واگویه‌ی شرایط اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی شهر تهران بوده و بینش اولیه‌ی در مورد کلیات شهر در این مکان ایجاد می‌شود.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

شمس‌احسان ادامه داد: حسب مشاهدات میدانی وگزارشات واصله‌ی مردمی، آسیب‌های اجتماعی‌ در محدوده پایانه غرب وجود دارند که زیبنده و پسندیده‌ی کلانشهر تهران نیست؛ تنوع، تکثّر و فراوانی این آسیب‌ها به‌گونه‌ای است که نام بردن از آن در صحن علنی شورای اسلامی شهر مناسب نبوده و حتماً اعضای شورای شهر، به‌عنوان شهروند تهرانی این آسیب‌ها را دیده و شنیده اند.

رئیس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران افزود: در برخورد اول، احساس آرامش و امنیت در ورودیِ شهر تهران از مسافران سلب شده و تنش‌ها و ناهنجاری‌ها موجب تضعیف حرمت نفس شهروندان خواهدشد. این شرایط در طول شب و با کاهش نظارت‌های بیرونی، تشدید شده و به میدان مشاهده‌ مستقیم افراد وارد می‌شود.

وی گفت: پایانه‌های مسافربری، ماهیتاً امکان ورود آسیب به شهرها را تسهیل می‌کنند و پایانه‌غرب نیز به‌دلیل شرایط ویژه و حجم تردد، بیشتر در معرض این چالش‌ها است؛ لذا اقدامات ایجابی و سلبی موجود در این پایانه و نحوه‌ مدیریت آن، پاسخگوی این مسئله نبوده و عملاً نیاز به بازاندیشی در لایه‌های مختلف مدیریتی به ویژه از منظر کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد. تداخل عملکردی و عدم هماهنگی سازمان ها و دستگاه های متولی در عدم تدبیر وضع موجود نقش داشته است.

شمس‌احسان بیان کرد: از شهردار تهران انتظار می‌رود ضمن تعیین تکلیف در خصوص نحوه‌ی مدیریت آسیب‌های این مجموعه، گزارشی از فرایند ساماندهی مسائل فوق‌الذکر را در صحن شورا ارائه کند.

انتهای پیام/