خبرگزاری فارس

وزارت اطلاعات چگونه کابوس شیاطین شد؟

وزارت اطلاعات در سال های گذشته توانسته با خنثی سازی توطئه‌های دشمنان، بسیاری از عناصر گروه های تروریستی و عوامل نفوذی دشمن را دستگیر کند که خنثی‌سازی 30 انفجار همزمان در تهران و کشف 400 بمب از اقدامات اخیر این وزارت است.

گروه سیاسی خبرگزاری فارس: سال ۱۴۰۱ را می‌توان سال ناکامی معاندین دانست. سالی که تمام گروهک‌های ضدانقلاب اعم از نفاق، تجزیه طلب، سلطنت طلب و... در ائتلاف با یکدیگر و با استفاده گسترده از ابزار رسانه و فریب جوانان به دنبال برهم‌زدن امنیت کشور بودند که به واسطه اشراف دستگاه های اطلاعاتی و همچنین بصیرت بالای مردم، سالی که بنا بود در آن جمهوری اسلامی شکست بخورد، دشمنانش شکست سختی را متحمل شدند که نتیجه آن عصبانیت صحنه گردانان این حوادث یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی بود.

در ادامه به برخی از موفقیت‌های منتشر شده وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران می‌پردازیم که نقش بی بدیلی در مبارزه با «کاسبان ناامنی» داشته و دارد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

خنثی‌سازی 30 انفجار همزمان در تهران

در روزهای اخیر وزارت اطلاعات توطئه‌ انجام 30 انفجار تروریستیِ همزمان در مراکز پرجمعیت تهران که برای تحریک به آشوب در سالگرد اغتشاشات سال گذشته طراحی شده بود را کشف کرد.

وزارت اطلاعات چگونه کابوس شیاطین شد؟

در روزهای اخیر طی سلسله عملیات‌هایی همزمان در استان‌های تهران، البرز و آذربایجان غربی، چندین پایگاه و خانه‌ تیمی تروریست‌ها را مورد حمله قرار گرفت و 28 نفر از اعضای شبکه‌ی تروریستی مذکور نیز بازداشت شدند. این عناصر، وابسته به گروهک داعش بودند و تعدادی از آنها سابقه‌ همراهی با تکفیری‌ها در سوریه یا حضور در افغانستان، پاکستان و اقلیم کردستانِ عراق را در کارنامه خود دارند.

ابزار تروریست ها اعم از مقادیر قابل توجهی مواد انفجاری و بمب‌های آماده و حجم فراوانی مواد پیش‌ساز بمب، یک بسته 100 عددی چاشنی انفجاری و ابزار گوناگون الکترونیکی برای بمب‌های زمانی (تایمری)، 17 قبضه سلاح کمری آمریکایی همراه با گلوله‌های مربوطه، دستگاه‌های متعدد ارتباطی هوشمند و ماهواره‌ای، البسه نظامی و جلیقه‌ی انتحاری، مودم های مورد استفاده در اقلیم کردستان عراق و مبالغی ارزهای خارجی کشف و ضبط شد.

وزارت اطلاعات چگونه کابوس شیاطین شد؟

کشف 400 بمب توسط وزارت اطلاعات

یکی دیگر از اقدامات وزارت اطلاعات که در روزهای اخیر رسانه‌ای شده است کشف 400 بمب بود که تروریست‌ها قصد داشتند 40 عدد از آنها در هیئات مذهبی منفجر کنند. وزیر اطلاعات در این باره گفته بود: «در این مدت ما حدود 400 بمب جمع کردیم که بنا بوده بیش از 40 عدد از آن‌ها در ایام دهه محرم در هیأت‌ها منفجر شود.» (متن کامل خبر را اینجا بخوانید)

دستگیری حدود 200 تروریست

دشمنان ملت ایران برای اینکه ردی از خود برجای نگذارند؛ با استفاده از تروریست های اجاره‌ای به دنبال ترورهای کور و به شهادت رساندن مردم بودند تا حس ترس و ناامنی را در جامعه ایجاد کنند و از طرفی با از بین بردن امنیت کشور (با توجه به روابط خوبی که با سایر کشورها برقرار شده ) مانع از سرمایه گذاری کشورهای خارجی شوند و وجهه ایران را در فضای بین الملل مخدوش کنند.

اما وزارت اطلاعات با دستگیری تروریست‌ها، آنها را در رسیدن به این هدف نیز ناکام گذاشت، حجت الاسلام سیداسماعیل خطیب وزیر اطلاعات در این باره می گوید: «امسال حدود 200 تروریست دستگیر شده است که ۲۰ درصد آن در تهران اتفاق افتاده است، تروریست‌هایی که اختصاص به داعش ندارند و تروریست‌های نوپدید و مخلوق غربی‌ها هستند.»

یک نمونه از این اقدامات تروریستی حادثه تروریستی حرم حضرت شاهراغ (ع) بود که باعث به شهادت رسیدن 15 تن از هموطنانمان شد که میان آن‌ها اسامی کودکان نیز به چشم می‌خورد.

پس از این اتفاق وزارت اطلاعات ۲۶ تن از عوامل این حادثه تروریستی را بازداشت کرد براساس تحقیقات انجام شده دستگاه اطلاعاتی کشور، تروریست‌ها در حال آماده‌سازی و فراهم آوردن تمهیدات لازم برای عملیات تروریستی دیگری من‌جمله در زاهدان بودند.

ناکام گذاشتن خرابکاری در مراکز حساس کشور

یکی از ابعاد جنگ ترکیبی سال گذشته خرابکاری در مراکز حساس کشور بود که وزارت اطلاعات مانع از رخ دادن چنین اتفاقی شد. ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس هفتم اسفند ماه سال گذشته با اشاره به حضور معاون ضدجاسوسی وزارت اطلاعات در جلسه این کمیسیون گفته بود: « براساس گزارش ارائه شده، سرویس‌های اطلاعاتی دشمن تلاش‌های متعددی در کسب اطلاع، نفوذ و خرابکاری در مراکز حساس و مهم کشور داشته‌اند که عمده این موارد با هوشیاری نهادهای امنیتی کشورمان بی‌اثر شده است.»

عمویی ادامه می دهد که براساس گفته‌های مقامات معاونت ضدجاسوسی، ضربه به صنایع نظامی، نفوذ در مراودات اقتصادی به منظور ایجاد بحران و سازماندهی آشوبگران از جمله برنامه‌های سرویس‌های متخاصم بوده که وزارت اطلاعات در حال مقابله با آنهاست. در این جلسه نمایندگان ضمن طرح سوالاتی درباره گزارش ارائه شده و تقدیر از موارد خنثی شده از اقدامات دشمن، بر هوشیاری کامل نیروهای امنیتی در جنگ اطلاعاتی تاکید کردند.»

دستگیری تروریست‌ها در قلب اروپا

تعقیب ضد انقلاب در خارج از مرزها محدود به گروهک منافقین نمی‌شود و وزارت اطلاعات رصدِ اقدامات خارج از مرزها را محدود به این گروهک نکرده است؛ در تازه ترین عملیات برون‌مرزی وزارت اطلاعات که رسانه ای شده است این دستگاه امنیتی توانسته طی عملیاتی پیچیده و دقیق لیدرهای تجمعات ضدایرانی را در کشورهای آلمان، آمریکا و انگلیس که در اغتشاشات اخیر نقش آفرینی داشتند و فعالیت‌هایی علیه ایران انجام داده بودند را دستگیر کند و به ایران بیاورد.

نکته قابل توجه، زمان محدودی بود که اینکار انجام شده است؛ یعنی کمتر از یکسال! که نشان از اشراف راهبردی و وجود زیرساخت‌های قویِ اطلاعاتیِ برون مرزی است.

اخراج تروریست‌ها از آلبانی به جرم انجام «جنایات سازمان یافته»

خرداد ماه امسال بود که تروریست های منافقین پس از اینکه آلبانی را به عنوان لانه خود انتخاب کرده بودند از آن خارج شدند؛ بعد از ظهر روز سه‌شنبه به وقت محلی بود که پلیس آلبانی به مقر منافقین حمله کرد. وزارت کشور آلبانی در توضیح این اقدام گفته بود: عملیات امروز در راستای اجرای قانون ویژه پیگرد علیه فساد و جنایت سازمان یافته و همچنین تصمیم دادگاه ویژه مربوط به فساد و جنایت سازمان یافته انجام شده است.

افشای چهره واقعی منافقین و اقدامات تروریستی آنها از سوی وزارت اطلاعات و نهادهای امنیتی کشورمان و رایزنی‌های صورت گرفته با آلبانی موجب شد که دولت این کشور بررسی های بیشتری را در رابطه با این گروهک انجام دهد و برای اینکه هزینه کمتری به آلبانی تحمیل شود نسبت به حضور این گروهک در خاک این کشور واکنش نشان دهد.

شناسایی شرکت‌های منافقین در کانادا

پس از فشارهای همه جانبه دولت و دادگاه آلبانی علیه گروهک تروریستی منافقین در این کشور و دست رد دولت فرانسه به سینه منافقین برای انتقال بخشی از نیروهای خود به فرانسه، مقامات ارشد منافقین وادار به انتقال اعضا به کانادا شده اند.

از جمله سیاست‌های مهم این سازمان تروریستی تاسیس انجمن‌ها و سازمان های بی‌نام و نشان و پوششی برای پیشبرد برخی اهداف سازمانی و همچنین راه اندازی شرکت های اقتصادی پوششی بدون هیچ اثری از وابستگی به منافقین می باشد که این شرکت‌ها ضمن تامین بخشی از هزینه‌های مالی این سازمان، مسئولیت پرداخت هزینه سخنرانی و اسکان و حمل و نقل سیاستمداران بازنشسته غربی در مراسمات منافقین را برعهده دارند.

طبق همین سیاست، منافقین در کانادا در سال های گذشته اقدام به تاسیس چند سازمان و انجمن در پوشش خیریه، فرهنگی و ورزشی کرده اند که در واقع بازوی جذب و اقدامات گروهک در کانادا به حساب می آید که اسامی آنها توسط خبرگزاری فارس منتشر شده است. (برای مشاهده متن کامل کلیک کنید)

ضربه به شبکه اغتشاش

شهریور ماه امسال سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات توانستند با پیگیری‌های اطلاعاتی مشترک تعدادی از اعضای یک شبکه سازماندهی اغتشاشات را شناسایی کنند و تحت ضربه قرار دهند.

اعضای این شبکه که با حمایت مالی وزارت امور خارجه آمریکا، هدایت مؤسسات معاندی همچون مؤسسه خانه آزادی و مؤسسه خشونت پرهیزی برای دموکراسی (NID) و با مدیریت یکی از عناصر سیاسی خارج‌نشین، مشغول شبکه‌سازی زنان و برنامه‌ریزی برای نقش‌آفرینی در اغتشاشات بودند، با برگزاری دوره‌های مجازی و رایگان برای فعالان حوزه زنان و جامعه مدنی، عناصری از داخل و خارج از کشور را تحت آموزش قرار می‌دادند.

این مؤسسه که آخرین کارگاه آموزشی خود را در تیرماه سال جاری برای فعالان حوزه زنان در خارج از کشور، توسط یکی از خبرنگاران رسانه‌های معاند در مؤسسه آموزشی امنیتی سواز انگلستان برگزار کرده بود، قصد داشت در روزهای ۱۶ و ۲۳ شهریور سال جاری نیز، دوره‌ای فشرده و محرمانه با حضور جمعی از فعالان مدنی و کنش‌گران حوزه زنان، در بستر فضای مجازی با هدف ایجاد آمادگی و ارائه دستور کار به آشوبگران داخلی برای احیای فضای تنش و اغتشاش برگزار کند.

دستگیری اعضای ارتش مردمی

دستگیری اعضای گروهک تروریستی موسوم به «ارتش مردمی» در داخل کشور توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) یکی دیگر از اقداماتی بود که در ماه های اخیر صورت گرفت؛ گروهک ارتش مردمی به سرکردگی شاهین لو خواننده (رَپِر) گروه TMBAX در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی نسبت به سازماندهی عناصر و هسته های تروریستی در داخل کشور فعال بوده است. سیامک تدین طهماسبی نقاش ساکن هلند، رابط اصلی عوامل گروهک در داخل کشور و طراح اصلی اقدامات تروریستی گروهک ارتش مردمی است.

در یکی از ویدئوهایی که شاهین‌لو برای تحریک مردم و خصوصا جوانان در فضای مجازی منتشر کرده، گفته بود: «بعد از45 ـ 46 روز نمی‌رویم فقط شعار دهیم ما باید بریم حمله کنیم باید مسلح کنیم خودمان را....لیدرها تا یه حدی می توانند کمک کنند ... لیدرها اکثرا مجهز شدند .... اکثرا سلاح دارند...»

جوانان پس از ارتباط با این تروریست‌ها از طریق فضای مجازی به انجام اقداماتی چون تحویل بمب و انفجار آن در پمپ بنزین و فروشگاه های زنجیره‌ای، شبکه های گاز رسانی، ادارات دولتی و .... دعوت می شدند، حتی اقلام انفجاری نظیر بمب و .... نیز تحویل سوژه شده بود که با رصد اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) قبل از انجام بمب گذاری دستگیر شدند.

بازداشت جاسوسان بهائی که مستقیما با اراضی اشغالی در ارتباط بودند

یکی دیگر از اقدامات وزارت اطلاعات در سال گذشته بازداشت شماری از اعضای هسته‌ مرکزی حزب جاسوس بهاییت بود. متهمین بازداشت شده مستقیماً با کانون صهیونیستی موسوم به بیت‌العدل مستقر در فلسطین اشغالی در ارتباطِ تشکیلاتی بودند و راهبرد احیای تشکیلات فرقه‌ ضاله‌ بهاییت در ایران را تحت عنوان «خط تبلیغ تهاجمی» و مأموریت ویژه‌ جمع‌آوری هدفمند اطلاعاتی را در دستور کار داشتند.

به این جاسوسان مأموریت‌های تبلیغ گسترده‌ آموزه‌های بهاییت و نفوذ در محیط‌های آموزشی و به‌طور خاص مهدکودک‌های سراسر کشور محوّل شده بود. علاوه بر آن اعضای هسته‌ بازداشت شده، ملاقات‌های متعددی با کادر مرکزیت حزب صهیونیستی در خارج از کشور داشته و گزارشِ عملکرد نوبه‌ای پیرامون مأموریت‌های پیش‌گفته به‌ویژه ترویج سازمان‌یافته‌ بی‌حجابی در ایران را به فلسطین اشغالی ارائه می‌داد.

این تنها ضربه وزارت اطلاعات به شبکه‌های بهائیت ایران نبود؛ مرداد ماه امسال بود که وزارت اطلاعات شبکه‌ گسترده‌ خانواده‌ بهاییِ اخلالگر در موضوع دارو را بازداشت کرد.

خانواده‌‌ای بهایی در تهران که با تملک آشکار و پنهانِ 20 داروخانه و 3 شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی و انبارهای متعددِ غیرمجاز به ارتکاب انواع تخلفات و جرایم از قبیل قاچاق و احتکار دارو، تقلب در داروهای مسافرتی، پولشویی با شیوه‌های بسیار پیچیده و چند لایه و فرار مالیاتی می‌پرداختند.

تبانی با برخی از پزشکانِ متخلف، برای تجویز داروهایِ بیش از حد نیازِ بیماران یا الزام بیمار به تهیه دارو از داروخانه‌های خاص، از انواع دیگر تخلفاتی بود که کشف شد؛ یکی از نکات قابل توجه این است که در مصادیقِ یافت شده، ماهیانه ارقامی نجومی به پزشکانِ متخلف می‌پرداختند.

اشراف اطلاعاتیِ برون مرزی

رصد اطلاعاتی سرویس‌های بیگانه در فراسوی مرزها نقش ویژه ای در خنثی سازی توطئه های سال گذشته داشت؛ سرویس‌های بیگانه در بیرون مرزها تلاش می‌کنند تا تروریست‌های مد نظرشان را تجهیز کنند و آموزش دهند. شناسایی مراکزی که این اقدامات در آن سامان می‌پذیرد یکی از راه‌های نرسیدن ناامنی به داخل کشور است. وزیر اطلاعات در برنامه ای تلویزیونی تنها چند مورد از اطلاعات به دست آمده ناشی از این اشراف بر دشمنان را در روزهای گذشته بازگو کرد:

برای اولین بار بود که وزیر اطلاعات به شکلی رسمی و در رسانه ملی علنا اعلام کرده بود: «خیلی از خودکشی‌هایی که اعلام می‌شود در رژیم صهیونیستی رخ داده است کار مقاومت است؛ نکته ای است که شاید جای دیگری گفته نشده باشد. شما می بینید اعلام می کنند فلان مسئول یا فلان افسر .... آمار خودکشی بالا رفت. اینها اقدامات مردم آنجاست.» که این مساله نشان دهنده میزان قدرت وزارت اطلاعات در خارج از مرزها و داخل اراضی اشغالیست.

شبکه صهیونیستی «کان» نیز پیش از این اعلام کرده بود که دو تن از نیروهای ارتش این رژیم خودکشی کرده اند که با احتساب این ۲ نفر، شمار افرادی که در یک ماه اخیر در ارتش این رژیم خودکشی کردند، به سه تن افزایش یافته است.

«هرتزی هالیوی» رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی دستور بررسی فوری موارد خودکشی نظامیان ارتش را داده است. دی ماه گذشته نیز یک روزنامه رژیم صهیونیستی از خودکشی ۱۴ نظامی این رژیم در طول یک سال خبر داده بود.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارنوت» دی ماه ۱۴۰۱ نوشت: افزایش نگران کننده ای در تعداد موارد خودکشی در ارتش اسرائیل مشاهده می شود. این روزنامه افزود: فقط ۱۴ نظامی در سال ۲۰۲۲ میلادی به زندگی خود پایان داده اند که بالاترین رقم در طول پنج سال اخیر به شمار می رود.

آزادی اسدالله اسدی دیپلماتی که توسط غربی‌ها برای آزاد شدن جاسوس هسته ای به گروگان گرفته شده بود

بازداشت اسدالله اسدی یکی از کارکنان دستگاه سیاست خارجی و انتقال وی به بلژیک جزو گره‌های امنیتی سالیان اخیر بود که در نهایت مطالبات طرف مقابل مشخص کرد سناریویی برای آزادسازی احمدرضا جلالی است؛ جاسوسی که اطلاعات دانشمندان متعددی را به سرویس های جاسوسی داده بود و عامل جاسوسی برای شهادت دکتر علی محمدی و شهریاری بوده است.

اما با تغییر دولت در ایران و رویکرد جدید وزارت اطلاعات، «موازنه تهدید» در دستور کار قرار گرفت که در نتیجه آن مسوولان امنیتی و سیاسی بلژیک متوجه شدند در صورت تداوم این گروگان‌گیری هزینه‌های زیادی را باید بپردازند که در نهایت تبادل انجام شد اما به جای احمدرضا جلالی یک تبعه بلژیکی مبادله شد و اسدالله اسدی به کشور بازگشت.

تلاش برای تبیین حوادث رخ داده

یکی دیگر از اقدامات انجام شده توسط وزارت اطلاعات انتشار بیانیه‌های تبیینی برای مقابله با فضای غبار آلود ایجاد شده توسط دشمنان بود، که اقدامی کم سابقه و با ارزش بشمار می‌رود. که از جمله آن می توان به انتشار بیانیه با سازمان اطلاعات سپاه در مورد مداخلات آمریکا در اغتشاشات سال گذشته اشاره کرد.

(متن کامل بیانیه تبیینی مشترک وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه را اینجا بخوانید)

برگزاری نمایشگاه تبیینی «روایت میدان» نیز یکی دیگر از اقدامات کم سابقه در این حوزه بود، در این نمایشگاه ابزار آلات و تجهیزات مورد استفاده تروریست های منافقین، تجزیه طلب و ... به نمایش درآمدند. (متن کامل خبر را اینجا بخوانید)

وزیر اطلاعات دهم اردبیهشت ماه امسال در معارفه مدیرکل اطلاعات یکی از استان‌ها گفته بود: در دولت مردمی آیت الله رئیسی به لطف الهی شاهد موفقیت‌های بزرگی در ضربه زدن به اقدامات و منویات درون و بیرون رژیم صهیونیستی شدیم و این برخواسته از هم افزایی است که در جامعه اطلاعاتی و دستگاه‌های امنیتی و مجموعه‌های کشوری صورت گرفته است.

خطیب همچنین با اشاره به موفقیت‌های وزارت اطلاعاتِ دولت مردمی و انقلابی در وارد کردن ضربه‌های کارآمد به درون و بیرون رژیم صهیونیستی گفته بود: با هم‌افزایی دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی پیام صلابت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران به جهانیان مخابره شد.

پایان پیام/