باشگاه خبرنگاران جوان

ساکنین نیمه شمالی و شرقی استان تهران از تردد کنار رودخانه‌ها بپرهیزند

ساکنین نیمه شمالی و شرقی استان تهران از تردد کنار رودخانه‌ها بپرهیزند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: با توجه به صدور هشدار زرد باد و رگبار باران از ساکنین نیمه شمالی و شرقی استان می‌خواهیم از اتراق کنار رودخانه‌ها بپرهیزند.

حامد یزدی مهر، بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار زرد هواشناسی خبر داد و اظهار داشت: طبق اعلام سازمان هواشناسی از بعد از ظهر امروز دوشنبه تا اواخر وقت چهارشنبه پنجم مهرماه شاهد وقوع رگبار باران، رعدوبرق، گاهی وزش باد شدید موقتی خواهیم بود.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

یزدی مهر با بیان اینکه وقوع سامانه مورد انتظار برای نیمه‌شمالی به‌ویژه ارتفاعات شمالی و شمال شرقی استان تهران پیش بینی شده است، گفت: طبق این پیش بینی احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و جاری شدن روان‌آب وجود دارد که در این خصوص به ساکنان مناطق مذکور هشدار می‌دهیم که از اتراق، تردد و استقرار در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با بیان اینکه بر اساس هشدار هواشناسی وزش باد شدید موقتی در این مناطق پیش بینی شده است عنوان داشت: توصیه اکید مدیریت بحران به کوهنوردان احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی، عدم استقرار افراد در مناطق مرتفع و ایمن سازی داربست‌ها و ساختمان‌های بلندو بناهای نیمه کاره است.

وی در ادامه از ابلاغ هشدار زرد به همه دستگاه‌ها ی اجرایی و امدادرسان خبر داد و بیان داشت: تمامی دستگاه ها در آماده باش کامل خواهند بود.