وقت صبح

ویدئو/ واکنش ژرمن شپرد پدر وقتی که برای اولین بار توله‌هایش را می‌بیند!

یک سگ نژاد ژرمن شپرد برای اولین بار صاحب فرزند شده است.

یک سگ نژاد ژرمن شپرد برای اولین بار صاحب فرزند شده است.

به گزارش وقت صبح، در این ویدئو جذاب می‌بینیم که او چگونه به عنوان یک پدر با کنجکاوی و محبت به فرزندانش نگاه می‌کند.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

ژرمن شپرد

ژرمن شپرد یا سگ چوپان آلمانی یکی از نژادهای سگ است. سگ چوپان آلمانی یکی از نژادهای اصیل آلمانی است که برای نخستین بار در سال ۱۸۹۹ ثبت گردید.

سگی باهوش، شجاع و مناسب برای کارهای مختلف از جمله گله داری، نگهبانی، راهنمای نابینایان، همراه خانواده، و جستجو و نجات است.

قد استاندارد تا جدوگاه در نرها ۶۰ تا ۶۵ سانتی‌متر و در ماده‌ها ۵۵ تا ۶۰ سانتی‌متر است. طول عمر از ۹ تا ۱۳ سال است.

این نژاد را اکثر افراد به دلیل استفاده در فیلم‌هایی نظیر رکس می‌شناسند و همچنین این سگ حضور مؤثری در صحنه‌های امدادی دارد.

در خاورمیانه دسته‌هایی از شپردهای پلاس فراوان هستند اما نژاد ژرمن شپرد بیشتر در اروپا زندگی دیده شده‌است.

ژرمن شپرد در تمام ایام به دلیل رفتار و ساختار بدنی ممتازش در بین سایر نژادها مورد انتخاب قرار گرفته‌است. و حتی ویژگی‌های دفاعی و تربیت‌های اختصاصی آن نیز به معرض قضاوت گذارده می‌شود.

مهمترین ویژگی در این نژاد رفتارهای اشرافی، شهامت و توانایی آموختن رفتارها و فعالیت‌های اختصاصی است.

نخستین ویژگی یک ژرمن شپرد خوب، قدرت، چالاکی، عضلات مناسب و هوشیاری است. رنگ در سگهای ژرمن شپرد متفاوت است و تقریباً اکثر رنگ‌ها قابل قبول هستند.

با این وجود رنگهای خیلی کم رنگ یا سفید یک دست قابل قبول نمی‌باشد. البته قابل ذکر است که یک ژرمن اصیل حتماً نباید داری شیب باشد بسیاری از نژادهای اصیل ژرمن که از مولدین اولیه بدون شیب هستند.

خلق و خوی ژرمن شپردها

اغلب به عنوان سگ نگهبان از آن استفاده می‌شود. ژرمن شپرد سگی باهوش، نترس، مشتاق، شجاع، شاداب و بیقرار برای آموختن است.

این نژاد ۲ گونه به نام‌های ورک (کاری) و شولاین (نمایشی) دارد. اولین بار سگ ژرمن ورک را در کارهای مختلف استفاده می‌کردند. تا اینکه این نژاد راه خود را به سینما باز کرد و مردم یک ژرمن شپرد می‌خواستند.

اما آن موقع فقط ورک وجود داشت و مردم که خشونت‌های ژرمن را می‌دیدند این نژاد محبوبیت خود را از دست داد.

بعدها پرورش دهنگان به فکر به وجود آوردن سگ ژرمن شولاین یا نمایشی کردند. بنابراین خلق و خوی هر ژرمن متفاوت است.

جالب است بدانید این سگ امروزه در رتبه دوم محبوب‌ترین نژادهای سگ در جهان است. به شجاعت و وفاداری شهرت دارد. سگی است جدی و به نظرمی رسد استعداد بسیار خوبی در آموختن دارد.

آن‌ها خیلی دوست دارند که همیشه نزدیک اعضای خانواده باشند و بلعکس از غریبه‌ها دوری می‌جویند. ژرمن شپرد سگ اجتماع دوستی است و نباید او را برای مدت طولانی تنها گذاشت.

تنها زمانی بانگ می‌کند که لازم باشد. شمه قوی در محافظت و نگهبانی دارد و بهتر است که از سنین پایین به آن آموزشهای اختصاصی داده شود.

با حیوانات دیگر کنار می‌آید و با کودکان بسیار مهربان است. به راحتی می‌توان آن را برای اهداف گوناگون اعم از سگ گله، سگ نگهبان، سگ پلیس، راهنمای نابینایان، ناجی و سگ ارتش تعلیم داد.

این نوع نژاد سگ به دلیل تغیرات ژنتیکی به گونه حاصل شده‌است. که در مواقع مختلف می‌توانست خودش تصمیم به انجام کاری بگیرد یا از ان کار صرف نظر کند.

ویدئو: راهنماتو