ایلنا

امدادرسانی به بیش از ۳ هزار نفر در حوادث هفته گذشته

امدادرسانی به بیش از ۳ هزار نفر در حوادث هفته گذشته

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، در این اطلاعیه آمده است:

۱. طی هفته گذشته یعنی از ۲۵ تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ در سطح کشور، ۱۰۰۲ مورد عملیات و خدمات امداد و نجات به ثبت رسیده است که نسبت به هفته قبل خود، شاهد کاهش ۱۹ درصدی در عملیات و خدمات امداد و نجات هستیم. بر پایه اطلاعات ثبت شده طی هفته گذشته با حضور نجاتگران جمعیت هلال احمر به ۳۱۵۸ نفر خدمات امداد و نجات ارائه شد، ۵۲۶ مصدوم و بیمار در سوانح مختلف به مراکز درمانی منتقل، ۹۵۹ مصدوم و بیمار در محل حادثه خدمات درمانی پیش‌بیمارستانی را دریافت کردند. طی این مدت زمان، ۳۸۰ نفر آسیب‌دیده و در راه مانده اسکان اضطراری یافتند. بیشترین عملیات امداد و نجات در استان‌های مازندران با ۱۳۶ عملیات، اصفهان با ۸۰ عملیات و گلستان با ۵۲ عملیات بوده است.

۲. با شروع طرح تابستانی از روز نخست تیرماه، عملیات دریایی، در فهرست ارائه خدمات امدادی جعیت هلال احمر قرار گرفت. طی هفته گذشته در محیط‌های آبی ۵ استان کشور، ۱۰۳ مورد عملیات نجات و امداد توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر به انجام رسیده است که طی این مدت ۲۳ نفر نجات‌یافته به مناطق امن و ۷ نفر از مصدومین به مراکز درمانی منتقل شدند و ۵۰۷ نفر در محل حادثه درمان شدند. بیشترین عملیات امداد و نجات در استان‌های مازندران (به دلیل انجام طرح کاهش غریق) با ۹۱ عملیات و گیلان (به دلیل انجام طرح کاهش غریق) با ۹ عملیات بوده است.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

۳. از ۲۵ تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ در ارتفاعات کوهستانی و مناطق جنگلی ۲۳ استان کشور، ۵۷ مورد عملیات امداد و نجات توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر به انجام رسیده است که طی این مدت زمان، ۴۲ نفر نجات‌یافته به مناطق امن و ۷۱ نفر از مصدومین به مراکز درمانی منتقل شدند و ۷ نفر در محل حادثه درمان شدند. انجام عملیات امدادی در ارتفاعات کوهستانی و مناطق جنگلی نسبت به هفته گذشته، ۱۵ درصد کاهش داشته است. بیشترین عملیات امداد و نجات در استان‌های تهران با انجام ۸ عملیات، گیلان با انجام ۵ عملیات و اصفهان، البرز و آذربایجان شرقی هر کدام با انجام ۴ عملیات بوده است.

۴. طی هفته گذشته به دلیل شدت بارش‌ها و طغیان رودخانه‌ها به ۳۱۳۵ نفر آسیب‌دیده در استان‌های گیلان و اردبیل خدمات امدادی ارائه شد. طی این مدت زمان، ۱۴۴ نفر از آسیب‌دیدگان در استان گیلان اسکان اضطراری یافتند و ۳ مصدوم به مرکز درمانی منتقل شدند.

۵. شهروندان توجه داشته باشند که در ایام تابستان از سفر به مناطق صعب‌العبور و ناشناخته کوهستانی و جنگلی و سفرهای فردی و تک‌نفره پرهیز کنند. هموطنان در صورت بروز هرگونه حادثه در مناطق جنگلی، کوهستان و جاده‌ای می‌توانند با شماره ۱۱۲ هلال احمر تماس بگیرند. امدادگران هلال احمر به‌صورت ۲۴ ساعته آماده خدمات‌رسانی به هموطنان هستند.