برنا

چمران: خواب های دشمن را با تحصیل و خوب درس خواندن نابود می کنیم

چمران: خواب های دشمن را با  تحصیل و خوب درس خواندن نابود می کنیم

چمران: خواب های دشمن را با تحصیل و خوب درس خواندن نابود می کنیم

رئیس شورای شهر تهران گفت: خواب‌های دشمن را با تحصیل و خوب درس خواندن نابود کنید همچنان که شهید چمران یکی از دانش آموختگان همین دبیرستان بود و در دفاع از کشور تمام همت خود را به کار گرفت.

به گزارش خبرگزاری برنا، مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران با حضور در دبیرستان البرز با بیان اینکه دشمن خواب‌هایی برای کشور عزیز ایران دیده است، اظهار کرد: خواب‌های دشمن را با تحصیل و خوب درس خواندن نابود کنید همچنان که شهید چمران یکی از دانش آموختگان همین دبیرستان بود و در دفاع از کشور تمام همت خود را به کار گرفت و در کنار دیگر مدافعان کشور نگذاشت یک وجب از خاک پاک کشور به دست دشمن برسد و امروز یک‌ الگوی مناسب برای همه ما است.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

وی در ادامه در جمع دانش آموختگان دبیرستان البرز با تبریک سال تحصیلی ۱۴۰۲ اظهارکرد: همچنان که نام این دبیرستان به نام البرز گذاشته شده است؛ به بلندای کوه البرز همت و کوشش در به دست آوردن علم، اهتمام داشته باشید تا روزی خود شما الگوی دیگر دانش آموختگان باشید.

چمران افزود: محمد علی مجتهدی گیلانی زمانی رئیس دبیرستان البرز بود و برای اعتلای نام این دبیرستان بسیار تلاش و کوشش کرد و یکی از منظم‌ترین مدارس متوسطه را در ایران اداره کرد و دانشمندان بزرگی در این دبیرستان تربیت شدند و نام این شخصیت تاریخی کشور را باید گرامی داشت.

وی در پایان اضافه کرد: زمانی یکی از نخست وزیران کشور می‌گفت ایران توانایی ساخت کوچکترین ابزار را ندارد چگونه می‌خواهیم نفت را در کشور ملی اعلام کنیم، ولی امروز نه تنها پالایشگاه های کشور به دست دانشمندان کشور ساخته می‌شود بلکه در کشورهای دیگر هم در ساخت پالایشگاه افتخار آفرین هستند.

انتهای پیام/