خبرآنلاین

دستور ویژه رئیسی به وزیر کشور

دستور ویژه رئیسی به وزیر کشور

ایسنا نوشت: وزیر کشور گفت: حل هرچه سریع‌تر مشکلات مناطق سیل زده گیلان دستور ویژه رئیس جمهور بوده و بر ما تکلیف است که مشکلات موجود در این زمینه را برطرف کنیم.

احمد وحیدی وزیر کشور، در جلسه شورای اداری شهرستان مرزی آستارا که با حضور استاندار گیلان و مدیران کل استانی در محل فرمانداری آستارا برگزار شد با بیان اینکه علل ایجاد چنین فاجعه‌ای در شهرستان آستارا بررسی و گزارش شود، بر تقویت ابنیه و پل‌ها در مناطق سیل خیز و پربارش تاکید و اظهار کرد: تقویت پل‌ها و ابنیه در مسیرهای اصلی رودخانه‌ها بسیار مهم است.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

وی با اشاره به ضرورت ساخت زودهنگام پل تخریب شده سیبلی شهرستان آستارا گفت: برای تسهیل در رفت و آمد و تردد خودروها اقدام شبانه روزی در ساخت پل جایگزین صورت گیرد.

وحیدی با اشاره به تعیین تکلیف خانه‌های حریم رودخانه در شهرستان آستارا افزود: اقدام در این خصوص در دستور کار فوری قرار بگیرد.

وزیر کشور با تاکید بر لزوم سرعت بخشی در اجرای طرح آب بندان ها در منطقه آستارا گفت: اجرای آب بندان ها در مناطق سیل خیز و پربارش با سرعت انجام شود.

وی با اشاره به خسارت گسترده به باغات و مزارع کشاورزی در مناطق سیل زده اظهار کرد: خسارت باغداران مناطق سیل زده جبران شود.

وحیدی موقعیت و جایگاه خاص شهرستان مرزی بندر آستارا در کریدور شمال - جنوب را یادآور شد و افزود: آستارا از شهرهای مهم صادراتی جمهوری اسلامی ایران محسوب می شود.

وی با بیان اینکه آب‌های سطحی و فاضلاب شهری آستارا به عنوان یک شهر مهم گردشگرپذیر استان گیلان باید ساماندهی شود گفت: رفع خسارت سیل به مناطق شهری و روستایی آستارا در دستور کار قرار دارد و جبران می‌شود.

وزیر کشور با تاکید بر سرعت بخشی در حل مشکلات مناطق سیل زده آستارا افزود: حل زودهنگام مشکلات مناطق سیل زده گیلان دستور ویژه رئیس جمهور بوده و بر ما تکلیف است که مشکلات موجود در این زمینه را برطرف کنیم.

وی تصریح کرد: کمک های لازم در جریان سیل آستارا توسط گروه های مختلف امداد و نجات انجام شده و اکنون در مرحله بعدی رفع مشکلات قرار داریم و حل مشکل پل تخریب شده سیبلی از جمله مسائل مهمی است که وزارت راه شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای باید به سرعت این مشکل را برطرف کنند تا حمل و نقل و تردد در این مسیر مهم شمال کشور اصلاح و تردد روان تر شود.

اسدالله عباسی، استاندار گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه بارش باران روزهای گذشته در سده اخیر در غرب استان گیلان بی سابقه بوده است و از همان ابتدای شروع باران و وقوع سیلاب، دستگاه‌های خدمات رسان و گروه‌های امدادی پای کار بودند اظهار کرد: تلاش‌های گروه‌های جهادی و مردمی در امدادرسانی به سیل زدگان شهرستان آستارا ستودنی است.

2727