برنا

استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای نشان دادن پیشرفت کشور در انتقال خون

استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای نشان دادن پیشرفت کشور در انتقال خون

استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای نشان دادن پیشرفت کشور در انتقال خون

رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: باید از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی برای نشان دادن پیشرفت و توفیقات کشور در موضوع انتقال خون بهره گرفت.

به گزارش خبرگزاری برنا، محمدحسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران با تقدیر از عملکرد سازمان انتقال خون در خدمات رسانی به مراکز درمانی و بیماران سراسر کشور، خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی برای نشان دادن پیشرفت و توفیقات کشور در موضوع انتقال خون بهره گرفت.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

وی افزود: برگزاری همایش های علمی و طرح موفقیت های سازمان انتقال خون در دستیابی به بالاترین استانداردهای جهانی، یک فرصت خوب است تا نشان دهیم کشور در نظام سلامت چه گام های بزرگی برداشته است.

ریاست سازمان مدیریت بحران کشور خاطرنشان کرد: حمایت از پیشبرد اهداف سازمان انتقال خون یکی از اولویت های جدی ما است و امیدواریم در تعاملات صورت گرفته، شاهد رشد و پیشرفت روز افزون خدمات این سازمان باشیم.

مصطفی جمالی مدیرعامل سازمان انتقال خون نیز در این دیدار به پیشرفت شتابنده این سازمان در دو سال گذشته اشاره کرد و گفت: انتخاب سازمان انتقال خون ایران به عنوان انتقال خون برتر آسیا در شاخص های سلامت خون در سال ۲۰۲۲ میلادی، نشان دهنده حرکت امیدبخش سازمان در خدمت به نظام سلامت کشور است.

وی افزود: افتخار داریم که با مشارکت حدود ۲ و نیم میلیون نفر اهداکننده خون، پاسخگوی صددرصد نیاز مراکز درمانی در سراسر کشور بودیم و توانستیم به میزان ۶۰ درصد از پلاسمای مورد نیاز کشور برای تهیه داروهای مشتق از پلاسما همجون IVIG، آلبومین، فاکتورهای ۸ و ۹ را تامین کنیم.

مدیرعامل سازمان انتقال خون با اشاره به دستاوردهای سازمان انتقال خون در طول فعالیت دولت سیزدهم، اظهار کرد: ایجاد ذخیره اقلام استراتژیک همچون کیت و کیسه های خونگیری به مدت ۶ ماه، افزایش میزان تولید خون کم لوکوسیت برای کاهش واکنش های ناشی از تزریق خون از ۲۰ درصد به ۶۰ درصد در سال ۱۴۰۱، آغاز اجرای آزمایشات مولکولی غربالگری، انجام اقدامات اولیه برای تقویت بانک HLA در حوزه سلول های بنیادی خون ساز، راه اندازی آزمایشات غربالگری آنتی بادی برای اولین بار در کشور و راه اندازی بانک خون ناوگروه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، بخشی از کارهای صورت گرفته در دو سال گذشته بوده است.

جمالی اضافه کرد: یکی از اولویت های ما رشد و توسعه مراکز اهدای خون و به روز رسانی تجهیزات و زیرساختهای انتقال خون در سراسر کشور است و نیاز داریم تا مشکلات را از نظر وضعیت تجهیزات و پشتیبانی رفع کنیم و برای تکمیل پروژه های احداث برخی ساختمان های انتقال خون در استان ها، همچنین خرید سامانه های سیار اهدای خون، کامیونت های یخچال دار، دستگاه های سانتریفیوژ یخچال دار، کانتینرهای نگهداری و حمل پلاسما با دمای منفی ۳۰ درجه، دستگاههای بلاست فریزر و دیزل ژنراتور برق اضطراری و تقویت زیر ساخت های فناوری و امنیتی نیاز به حمایت جدی داریم.

بنابراین گزارش و به پاس تقدیر از حمایت های رئیس سازمان مدیریت بحران کشور برای تقویت زیرساخت ها و تامین تجهیزات مورد نیاز سازمان انتقال خون ایران، نشان ویژه "سفیر اهدای خون" به دکتر محمدحسن نامی تقدیم شد.

انتهای پیام/