مهر

ایجاد امکان حمل یکسره فرآورده‌های نفتی در مجتمع بندری امام(ره)

ایجاد امکان حمل یکسره فرآورده‌های نفتی در مجتمع بندری امام(ره)

به دنبال پهلوگیری یک فروند کشتی جهت ترانزیت فرآورده‌های نفتی امکان بارگیری و حمل یکسره فرآورده‌های نفتی در اسکله ۴ مجتمع بندری امام خمینی(ره) فراهم شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، داوود چگنی سرپرست معاونت امور بندری و اقتصادی این اداره کل با اشاره به مشارکت بخش خصوصی در ایجاد روساخت‌های مناسب برای بارگیری فرآورده‌های نفتی گفت: با هدف تسهیل فرآیند ترانزیت فرآورده‌های نفتی از مبدأ این مجتمع بزرگ بندری به مقصد کشورهای حوزه خلیج فارس، تأسیسات خطوط انتقال همراه با تجهیزات بارگیری مواد نفتی در اسکله ۴ مجتمع بندری امام خمینی (ره) احداث شد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

چگنی در ادامه افزود: با تمهید این روساخت‌ها زمینه برای بارگیری فرآورده‌های نفتی جهت ترانزیت ۳۲ هزار تن نفت کوره از مجتمع بندری امام خمینی (ره) فراهم شد.

یادآور می‌شود علاوه بر اسکله مذکور، پایانه نفتی منطقه ویژه اقتصادی بندری امام خمینی (ره) با دو پست اسکله تخصصی نفتی با ظرفیت پذیرش کشتی‌های تانکر با ظرفیت ۴۵ هزار تن و همچنین ظرفیت ذخیره‌سازی درجای ۳۶۰ هزار مترمکعب مجهز به تجهیزات به روز ایمنی و عملیاتی برای ارائه خدمات به مشتریان خود در حوزه فرآورده‌های نفتی می‌باشد.