فرارو

مسافرگیری پرواز ایران ـ ارمنستان با وجود لغو پرواز‌ها

مسافرگیری پرواز ایران ـ ارمنستان با وجود لغو پرواز‌ها

درحالی که رییس سازمان هواپیمایی از لغو پرواز‌ها بین ایران و کشور‌های ارمنستان و آذربایجان تا اطلاع ثانوی خبر داده است، رییس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران از ادامه پذیرش مسافران در پرواز‌های ارمنستان و برقراری پرواز‌های این مسیر خبر داد.

رفیعی که در محل فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) تهران حضور داشت به ایسنا گفت: مسئولان کانتر پرواز ارمنستان به ساعت ۱۵:۳۰ روز چهارشنبه ۲۹ شهریورماه که درحال پذیرش مسافران به مقصد ایروان بودند، می‌گویند هنوز لغو پرواز‌ها بین ایران و ارمنستان به آن‌ها ابلاغ نشده و پرواز‌های این مسیر فعلا برقرار است. همچنین شرکت‌های هواپیمایی دیگر نیز از ادامه و برقراری پرواز‌ها بین ایران و ارمنستان خبر دادند.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

به گزارش ایسنا، رییس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران همچنین تاکید کرد: با توجه به اعلام شرایط فوق‌العاده برای پرواز‌های مسیر ایران و کشور‌های آذربایجان و ارمنستان، هر شرکتی که برای پرواز در این مسیر‌ها تعهد ایجاد کرده است با لغو رسمی پرواز‌های این مسیر، ملزم به عمل به تعهدات خود است و باید پول مسافران را در صورت لغو پرواز‌ها بازگرداند.

محمد محمدی‌بخش ـ رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ـ همزمان آغاز عملیات نظامی در منطقه قره‌باغ، از لغو پرواز‌های بین ایران و کشور‌های ارمنستان و آذربایجان تا اطلاع ثانوی خبر داده است.

او گفته است: با توجه به شرایطی که که در منطقه پیش آمده است، نوتام (هشدار) سازمان هواپیمایی کشوری را مبنی بر لغو پرواز‌ها بین ایران و کشور‌های ارمنستان و جمهوری آذربایجان، برای مدت محدودی صادر کردیم و این کار با هدف حفظ ایمنی مسافران انجام شده و فعلا پرواز‌های مسافری به مقصد ایروان ارمنستان و باکوی آذربایجان لغو شده است.

قره‌باغ کوهستانی در آخرین روز‌های اتحاد جماهیر شوروی از باکو جدا شد. جمعیت عمدتاً ارمنی منطقه در دهه ۱۹۹۰ برای استقلال جنگی تمام‌عیار داشتند و روابط نزدیکی با ایروان دارند. درگیری ۲۰۲۰ دومین درگیری بزرگ بر سر قره باغ کوهستانی بود. با به دست آوردن کنترل آذربایجان بر بخش قابل توجهی از مناطقی که قبلاً از دست داده بودند، درگیری به پایان رسید.

با وجود این روز سه‌شنبه بود که باکو اعلام کرد «فعالیت‌های ضدتروریستی در سطح محلی را در قره‌باغ کوهستانی آغاز کرده تا نظم قانون اساسی را بازگرداند»؛ این کار از روز گذشته به عملیات نظامی در این منطقه منجر شده است.