خبرگزاری فارس

ساماندهی تفرجگاه خرگوش دره

ساماندهی تفرجگاه خرگوش دره

شهردار منطقه یک از ساماندهی تفرجگاه خرگوش دره خبر داد و گفت: توسعه تفرجگاه‌های شمال تهران جزو پروژه های فرامنطقه‌ای است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سید مهدی صباغ شهردار منطقه 1 با بیان اینکه ۱۸ هزار متر مربع فضای فرهنگی و ورزشی در دستور کار منطقه قرار دارد، گفت: ۷ هزار متر مربع آن به مجموعه ورزشی قائم و ۱۱ هزار متر مربع آن به پروژه های جدید اختصاص دارد و اعتبار این پروژه ها بالغ بر ۵۵۰ میلیارد تومان است.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

شهردار منطقه یک با اشاره به اینکه احداث مجموعه چند منظوره ازگل، احداث مجموعه فرهنگی گلابدره و ساماندهی تفرجگاه خرگوش دره نیز با اعتباری بالغ بر ۱۷۵ میلیارد آغاز شده است، گفت: این 3 پروژه فرهنگی، ورزشی و تفرجگاهی وارد فاز اجرا و ساخت شد و سرانه‌های منطقه در محلات محروم ارتقا می یابد.

وی به ساماندهی تفرجگاه خرگوش دره اشاره کرد و گفت: توسعه تفرجگاه‌های شمال تهران جزو پروژه های فرامنطقه‌ای است و خرگوش دره به عنوان یکی از این ظرفیت‌ها، شناسایی و عملیات آماده‌سازی آن طی چند فاز اجرا می‌شود که در فاز اول که در محدوده شهری است ۳۰۰ متر طول پیاده راه سازی به مساحت ۳ هزار متر مربع است.

شهردار منطقه یک به احداث مجموعه فرهنگی گلابدره اشاره کرد و گفت: طی ارزیابی های صورت گرفته و در نتیجه پرسشگری از ساکنین و کسبه با نگاه ویژه به پایین بودن سرانه ی فرهنگی و آموزشی در محله ی گلابدره این پروژه احداث می شود.

صباغ در خصوص مجموعه فرهنگی، ورزشی چند منظوره ازگل، گفت: با توجه به کمبود سرانه ورزشی در محله ازگل و نبود مجموعه مناسب این اقدام صورت گرفت. همچنین 2 پروژه سرای محله باغ فردوس و مجموعه ورزشی قیطریه نیز در مرحله تعیین پیمانکار است که به زودی این پروژه ها هم آغاز می شوند.

پایان پیام/