مهر

فارس و حکشتی نگذاشتند شاخص کل بورس زیاد بریزد

فارس و حکشتی نگذاشتند شاخص کل بورس زیاد بریزد

شاخص کل بورس امروز با ریزش ۷۳۰۰ واحدی به کار خود پایان داد اما نکته معاملات امروز مثبت شدن دو نماد شاخص ساز بود.

به گزارش خبرنگار مهر، امروز شاخص کل با افت ۷۳۰۰ واحدی مواجه شده و افت در بازار به صورت متعادلی انجام شد، ارزش معاملات خرد عدد ۳,۴۲۰ میلیارد تومان را به ثبت رسانده است که نسبت به میانگین هفتگی، ۱۴% و نسبت به میانگین ماهانه ۲۹% کاهش داشته است.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

نکته معاملات امروز سبزپوشی نمادهای فارس و حکشتی بود که نگذاشتند شاخص کل بیش از ۷۳۰۰ واحد ریزش کند.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، خروج نقدینگی حقیقی (فروش حقیقی به حقوقی) به ارزش ۱,۱۴۸ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. امروز نیز روند خروج نقدینگی حقیقی برای سومین روز متوالی با ثبت رقم ۲۷۶ میلیارد تومان همچنان ادامه دارد. در یک هفته گذشته بر شدت خروج هم نسبت به میانگین ماهانه افزوده شده است.

برآیند معاملات صندوق‌های درآمد ثابت نیز در یک هفته گذشته حاکی از ۲۵۹ میلیارد تومان خروج نقدینگی حقیقی از این صندوق‌ها است. خروج نقدینگی از این صندوق می‌تواند نکته مثبتی برای بازار سهام باشد. اما صندوق‌های درآمد ثابت امروز شاهد ۱۹۷ میلیارد تومان ورود نقدینگی بوده‌اند.

ارزش صف‌های خرید ۱۹۶ میلیارد تومان است که نسبت به میانگین هفتگی ۱۵ میلیارد تومان افزایش داشته است. از سوی دیگر ارزش صف‌های فروش با کاهش ۲۰ میلیارد تومانی نسبت به میانگین هفتگی، در محدوده ۱۵۴ میلیارد تومان قرار دارد.