باشگاه خبرنگاران جوان

واکنش رئیس دیوان عالی کشور به اظهارات توکلی در مورد حقوق اعضای هیات مولد سازی

واکنش رئیس دیوان عالی کشور به اظهارات توکلی در مورد حقوق اعضای هیات مولد سازی

رئیس دیوان عالی کشور گفت: صحبت باید مبتنی بر یک اصول و منطقی باشد. اگر کسی نقدی دارد همه می‌پذیرند، اما بی مبنا صحبت کردن و شایعه پراکنی از مصادیق تشویش اذهان عمومی است.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

حجت الاسلام منتظری رئیس دیوان عالی کشور در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران، در واکنش به اظهارات احمد توکلی درباره دستمزد اعضای هیات مولدسازی گفت: گفته آقایان باید براساس یک منطق باشد، متاسفانه صحبت‌های گفته شده در هیچ آیین نامه و نه در عمل صحت ندارد.

وی اظهار داشت: انتظار ما از آقایان این است که حرفی که می‌زنند، بر اساس و مبنای یک منطق باشد و آن چه که گفته شده هیچ مبنای قابل قبولی ندارد.

وی افزود: نه در آیین نامه چنین چیزی هست و نه در عمل، من البته گله مندم از ایشان که صحبتی که می‌کنند باید توجه داشته باشند ضمن این که ما همه طرفدار شفاف سازی هستیم و به هر کیفیت و نحوی باشد جلوی ویژه خواری‌ها و فساد باید گرفته شود.

رئیس دیوان عالی کشور در ادامه گفت: اما در عین حال صحبت باید مبتنی بر یک اصول و منطقی باشد که قابل دفاع باشد. در عین حال باب نقد همیشه باز هست و اگر کسی نقدی دارد همه می‌پذیرند، اما بی مبنا صحبت کردن و شایعه پراکنی از مصادیق تشویش اذهان عمومی است.

گفتنی است؛ احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای نوشته بود: «به هر یک از ۷ صاحب‌منصب عضو هیئت مولدسازی برای ۲۴ جلسه در کل سال ۱۴۰۲، مبلغ ۸ میلیارد تومان حق ­الزحمه می‌دهند: معاون اول رئیس جمهور، وزیر امور اقتصادی و دارایی، وزیر کشور، وزیر راه و شهرسازی، رئیس سازمان بودجه و برنامه، یک نماینده از طرف رئیس مجلس و یک نماینده از طرف رئیس قوه قضائیه.»