خبرآنلاین

معاون رئیسی: کره جنوبی باید مابه التفاوت ۷ میلیارد دلار پول ایران را بپردازد

معاون رئیسی: کره جنوبی باید مابه التفاوت ۷ میلیارد دلار پول ایران را بپردازد

ایسنا نوشت: معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: دیدگاه اولیه ما این است که کره جنوبی باید مابه تفاوت پول را بپردازد چون این کشور باعث کاهش ارزش ۷ میلیاردی اموال ما شده است. اما نظر قطعی را بعدا مطرح می‌کنیم.

محمد دهقان در حاشیه جلسه چهارشنبه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره امکان شکایت از کره جنوبی بابت کاهش ارزش اموال بلوکه شده ایران در این کشور، اظهار کرد: بعد از این‌که وجوه ما از کره آزاد شد، این مساله مطرح شده که با توجه به این‌که کره جنوبی مانع ارسال وجوه ایران در زمان مناسب شده و ارزش پول کره کاهش یافته و ایران خسارت دیده است، شکایتی مطرح شود. ما کارشناسان خود را بسیج کرده و از وکلای بین‌المللی تقاضای نظر کردیم و بزودی نظر خود را اعلام می‌کنیم.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

از انتقال پول‌های بلوکه‌شده به کشور چه خبر؟

وی افزود: دیدگاه اولیه ما این است که کره جنوبی باید مابه تفاوت پول را بپردازد چون این کشور باعث کاهش ارزش ۷ میلیاردی اموال ما شده است. اما نظر قطعی را بعدا مطرح می‌کنیم. ما تقاصای داوری را از مجلس شورای اسلامی کرده و در آستانه شکایت بودیم که موضوع به نتیجه رسید و مذاکرات جواب داد و اصل پول ما براساس پول کره به ما بازگشته است اما ارزش پول ما کم شده و نسبت به مابه‌تفاوت آن ادعا داریم و در حال انجام کار کارشناسی در این زمینه هستیم.

۲۷۲۲۰