خبرگزاری فارس

هشدار بانک بزرگ آمریکایی نسبت به اوضاع اقتصادی آلمان

هشدار بانک بزرگ آمریکایی نسبت به اوضاع اقتصادی آلمان

بانک آمریکایی گلدمن ساکس هشدار داده که اقتصاد آلمان با چالش‌های جدی در حوزه صنعت روبرو است؛ چراکه قیمت حامل‌های انرژی در این کشور افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از سی ان بی سی، پیتر اوپن هیمر، یکی از کارشناسان ارشد بانک گلدمن ساکس آمریکا، هشدار داد که آلمان همچنان با چالش‌های جدی در حوزه تولید و صنعت مواجه خواهد بود؛ چراکه این کشور هنوز درگیر بالا بودن قیمت حامل‌های انرژی است.

آلمان به عنوان بزرگ‌ترین اقتصاد اتحادیه اروپا، در سه ماهه نخست امسال از نظر فنی وارد رکود شد؛ چراکه رشد اقتصادی این کشور به منفی 0.3 درصد کاهش یافت. بانک ملی آلمان اخیرا اعلام کرده که اقتصاد این کشور به لطف کاهش مصرف مردم و ضعیف‌تر شدن صنایع در سه ماهه جاری هم رشد منفی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تجربه خواهد کرد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.
هشدار بانک بزرگ آمریکایی نسبت به اوضاع اقتصادی آلمان

اوپن هیمر که یکی از مدیران ارشد بانک گلدمن ساکس است، گفته که مخمصه‌ای که اقتصاد آلمان با آن در شرایط کنونی روبرو است، به خاطر وجود برخی عوامل است.

اگرچه شاهد بهبود اوضاع در برخی بخش‌های اقتصادی آلمان هستیم، اما اوپن هیمر بر این باور است که در آینده وقوع هرگونه تنش ژئوپلتیک و یا اختلا در تجارت جهانی روند بهبود اوضاع در بزرگ‌ترین اقتصاد اتحادیه اروپا را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دچار مشکل خواهد کرد.

پایان پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌