باشگاه خبرنگاران جوان

هفته پنجم لیگ برتر| مس به دنبال شکست شاکی پرسپولیس و نبرد مربیان ناکام در اهواز

هفته پنجم لیگ برتر| مس به دنبال شکست شاکی پرسپولیس و نبرد مربیان ناکام در اهواز

در ادامه مسابقات هفته پنجم لیگ برتر فوتبال دو مسابقه در رفسنجان و اهواز برگزار خواهد شد.

بعد از دیدن مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و دیدار‌های پرسپولیس و النصر، سپاهان و نیروی هوایی عراق و نساجی و بمبئی سیتی اکنون به لیگ برتر برگردید و نبرد تیم‌های محبوب داخلی خود را ببینید. هرچند که دربی پایتخت در این هفته لغو شده است. فوتبال ما از نظر سخت افزار و داشتن چمن‌های مطلوب خیلی پیشرفت نکرده، اما لیگ مان هنوز هم دوست داشتنی است. نگاهی به دو دیدار فردا شب می‌اندازیم.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

مس رفسنجان - آلومینیوم اراک؛ اولین برد تیم الهامی؟

مس رفسنجان با ساکت الهامی دو مساوی و دو شکست کسب کرده و تلاش می‌کند فردا اولین برد فصل را جشن بگیرد. ساکت الهامی بعد از دو شکست متوالی گفت این تیم را به روز‌های اوجش برمی گرداند و از مقایسه با محمد ربیعی سرمربی سابق مس عصبانی شد و گفت: پرافتخارترین مربی کشور است البته بدون احتساب مربیان قرمز و آبی! مس رفسنجان فردا به مصاف آلومینیوم اراکی می‌رود که فصل گذشته به مس نباخته است.

آلومینیوم با مجتبی حسینی هم سه برد متوالی کسب کرده و با ۹ امتیاز در رده سوم جدول قرار دارد. تنها باخت اراکی‌ها در لیگ برتر بیست و سوم مقابل پرسپولیس در هفته اول بوده است. البته الومینیوم به سازمان لیگ نامه نوشته و از این باشگاه به دلیل رعایت نکردن سقف بودجه شکایت کرده است. آلومینیوم به لطف کسر امتیاز انضباطی از سپاهان اکنون بالاتر از صدرنشین واقعی لیگ قرار گرفته است.

مس اگر در این بازی خانگی نتیجه نگیرد شرایط برای الهامی بسیار سخت‌تر از قبل خواهد شد و هواداران این تیم منتظرند ببیند سرمربی تیم شان چقدر به وعده هایش عمل کرده و این تیم چقدر بهتر از قبل شده است. مس تلاش می‌کند دومین باخت را به تیم شاکی پرسپولیس تحمیل کند.

استقلال خوزستان - ذوب آهن اصفهان؛ جدال مربیان ناکام

آبی پوشان اهوازی بعد از سال‌ها به لیگ برتر بازگشته، اما هنوز بردی به دست نیاورده اند. استقلال خوزستان به جز یک مساوی در هفته نخست مقابل شمس آذر قزوین در سه دیدار بعدی شکست خورده و اکنون در قعر جدول قرار گرفته و فقط یک پله از فولاد خوزستان بدون امتیاز بالاتر است. شاگردان سیروس پورموسوی فوتبال خوبی را به نمایش می‌گذارند، اما مشکل اصلی این تیم نداشتن گلزن تمام عیار است مشکلی که تقریبا تمامی تیم‌های لیگ برتر ما به آن دچارند!

ذوب آهن هم به جز برد هفته اول مقابل ملوان دیگر برد نداشته و حتی در دیدار آخر این تیم مقابل هوادار برخی تماشاگران ذوب آهن با ربیعی درگیری لفظی پیدا کردند. از شانس خوب ربیعی لیگ به دلیل روز‌های فیفا تعطیل شد و حالا باید دید او در تیم اصفهانی چه تغییراتی ایجاد کرده است. سرمربیان هر دو تیم تحت فشار هواداران هستند و آن‌ها منتظرند تا برد تیم محبوب شان را بببیند.

برنامه مسابقات هفته پنجم لیگ برتر/هفته پنجم؛ گرامیداشت هفته دفاع مقدس

چهارشنبه ۲۹ شهریور

ملوان بندرانزلی – پیکان تهران- ساعت ۱۷:۴۵ – ورزشگاه تختی انزلی

هوادارتهران – تراکتورتبریز- ساعت ۱۸:۳۰ – ورزشگاه پاس قوامین تهران

صنعت نفت آبادان – گل‌گهر سیرجان- لغو شد

پنجشنبه ۳۰ شهریور

مس رفسنجان – آلومینیوم اراک - ساعت ۱۸:۱۵ – ورزشگاه شهدای مس رفسنجان

استقلال خوزستان – ذوب‌آهن اصفهان- ساعت ۱۹ – ورزشگاه غدیر اهواز

به دلیل حضور نمایندگان کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا

زمان سه مسابقه زیر نیز معوق شده و زمان برگزاری آن‌ها مشخص نیست:

فولادمبارکه سپاهان اصفهان – فولاد خوزستان- ساعت ** – ورزشگاه نقش جهان اصفهان

پرسپولیس – استقلال - ساعت ** – ورزشگاه آزادی تهران

شمس آذر قزوین – نساجی مازندران- ساعت ** – ورزشگاه سردارآزادگان قزوین