خبرگزاری فارس

پاسخ عجیب دبیرکل فدراسیون فوتبال به بی برنامگی در استقبال از رونالدو

پاسخ عجیب دبیرکل فدراسیون فوتبال به بی برنامگی در استقبال از رونالدو

دبیرکل فدراسیون فوتبال نسبت به حواشی ایجاد شده در استقبال از فوق ستاره پرتغالی فوتبال جهان واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، هدایت ممبینی پس از شکست پرسپولیس مقابل النصر، در مورد عملکرد نمایندگان ایران در بازی اول لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: نساجی موفق شد خارج از خانه برنده شود و تبریک می‌گویم. سپاهان هم بازی خوبی انجام داد. پرسپولیس هم با توجه به ستاره‌‌هایی که حریفش داشت بازی خوبی کرد. مصدومیت و اخراج باعث شد نتیجه را واگذار کنند. این هم بخشی از فوتبال است. امیدوارم در ادامه راه نمایندگان ما بتوانند به دور بعدی صعود کنند.

وی افزود: لیگ قهرمانان آسیا در این دوره واقعا متفاوت است. ستاره‌های بزرگ دنیا حضور دارند که باعث ایجاد شور و شادی شده است. ان‌شاالله هواداران را در بازی‌های بعدی خواهیم داشت. توانستیم بعد از سال 2016 که هیات رئیسه AFC با توجه به برخی مشکلات بازی با تیم‌های عربستانی را در زمین بی طرف برگزار می‌کرد، در زمانی کوتاه با توجه به روابط خوبی که بین دو کشور ایجاد شد، میزبانی را برگردانیم. این میزبانی باعث شد VAR وارد فوتبال کشور شود. شرکت‌های مدنظر فیفا سخت بود به اینجا بیایند. ورزشگاه نقش جهان هم این هفته به این سیستم مجهز می‌شود. ورود بانوان به ورزشگاه در لیگ داخلی هم یکی از کارهای خوبی بود که در این مدت کوتاه انجام شد. امیدواریم همه کمک کنند تا نقاط ضعفی که داریم را برطرف کنیم و روز به روز قدرت خودمان در فوتبال آسیا را بالا ببریم.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

دبیر کل فدراسیون فوتبال در مورد اینکه مردم استقبال خوبی از ورود رونالدو داشتند اما برنامه ریزی خوبی وجود نداشت و می‌توانستیم خیلی بهتر از این ظرفیت استفاده کنیم، گفت: با مهاجرانی که داریم حدود 90 تا 100 میلیون جمعیت داریم. ما با یک کشور یکی دو میلیونی خیلی متفاوت هستیم. جنبه دیگر علاقه مندی مردم ما به فوتبال است. در این زمینه جزو 5 یا 10 کشور اول دنیا هستیم. در این رویداد ستاره‌های خوب دنیا مانند رونالدو آمده‌اند. 5بار توپ طلا را برده و بیش از 70 جایزه در سطح فیفا و یوفا دارد. به علاقه مندانش حق می‌دهم که دوست داشته باشند او را ببینند ولی واقعا میسر نیست که برنامه ریزی کنیم. برنامه ریزی وقتی کسی علاقه دارد و می‌خواهد بدود کریستیانو رونالدو را ببیند واقعا نمی‌شود!

ممبینی در مورد حذف تیم ملی امید از انتخابی المپیک پاریس، عنوان کرد: تیم امید به خاطر کارت زرد بیشتر صعود نکرد. بخشی به خاطر طبیعت فوتبال است و ممکن است هرجای دنیا اتفاق بیفتد. 3 بازی کردیم 2 بازی را بردیم. به خاطر جدول مسابقات و اگر تیم چهارم را حذف نمی‌کردند با تفاضل گل صعود می‌کردیم. به میزبان باختیم. الحق ازبکستان تیم خوبی بود. این هم بخشی از فوتبال است ولی قبول دارم که باید در تیم‌های پایه برنامه ریزی بهتری داشته باشیم. سرعت پیشرفت کشورهای آسیایی در فوتبال و سرمایه‌گذاری‌شان خیلی بیشتر از ما است. هزینه خیلی از کشورها با ما اصلا با ما قابل مقایسه نیست. چیزی که خدا به ما هدیه داده نیروی انسانی است. یک سری عقب ماندگی‌ها را با نیروی انسانی جبران می‌کنیم.

وی تصریح کرد: امروز با عربستان بازی داشتیم که نمایش خوبی ارائه دادند. امیدواریم خیلی از این بازیکنان را بعدا در تیم بزرگسالان داشته باشیم. نوید خوبی برای فوتبال ما است. امروز چند صحنه را از تیم امید دیدم که واقعا در گذشته ندیده بودم. خیلی امیدوار هستیم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال در خصوص بسته شدن پنجره نقل و انتقلاتی باشگاه استقلال به خاطر شکایت باشگاه شاهین بوشهر و نارضایتی آبی‌ها از او، عنوان کرد: در یکی دوماه گذشته پنجره تراکتور، ذوب اهن و استقلال بسته شد. تمام باشگله‌های ما به ارکان قضایی فیفا از طریق اتوماسیون متصل هستند. هر اتفاقی در کمیته انضباطی فیفا بیفتد باشگاه‌ها مستقیما این اطلاعات را دریافت می‌کنند. هرگاه بازیکن یا مربی شکایت کند، فیفا پرونده آن شکایت را بررسی می‌کند و به باشگاه مربوطه اعلام می‌کند. شما 15-10 روز فرصت دارید دفاع کنید. برای همه به این شکل است. بعد از ددلاین اگر اعتراض نکنید به منزله پذیرفتن رای است.

ممبینی گفت: بعد از آن فیفا اعلام می‌کند شما باید آنقدر دلار یا یورو را ظرف 45 روز واریز کنید. طبق سیستم فیفا اگر بعد از 45 روز این جریمه واریز نشود، روز چهل و ششم پنجره به صورت خودکار بسته می‌شود. آن موقع فیفا نامه می‌زند و فدراسیون مربوطه را موظف می‌کند که پنجره باشگاه بسته است. این ربطی به فدراسیون و فرد دیگری ندارد. اگر باشگاهی گفت نامه نرسید یا دیر رسید، مطمئن باشید اینطور نیست.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود باشگاه شاهین بوشهر منحل شده، اظهار داشت: منحل شدن یک باشگاه شرایط مشخصی دارد که این ادله باید برای فیفا مستند باشد. اینطور نیست که من بگویم منحل شده یا نشده است. اصلا ربطی به من ندارد. این پرونده بین بازیکن، کمیته انضباطی فیفا و باشگاه مربوطه است. استقلال پولی پرداخت نکرده و پنجره‌اش باز نشده، تراکتور و ذوب آهن طی 48 ساعت پول را پرداخت کردند و پنجره باز شد.این برای همه باشگاه‌ها در فوتبال دنیا به یک شکل است.

پایان پیام/