مهر

محرومیت ۵۰۰ کشتی گیر نونهال و نوجوان کردستانی از حضور در مسابقات

محرومیت ۵۰۰ کشتی گیر نونهال و نوجوان کردستانی از حضور در مسابقات

سنندج - مدیر باشگاه فرهنگی ورزشی «پویش لاوان» سنندج گفت: متأسفانه به دلیل نگاه سلیقه ای هیئت کشتی استان شاهد محرومیت بیش‌از ۵۰۰ کشتی گیر نونهال و نوجوان سنندجی برای حضور در مسابقات هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مسعود مرادی عصر سه شنبه در نشست خبری باشگاه‌ها، مربیان و کشتی گیران محروم شده از مسابقات کشتی استان کردستان در سنندج اظهار کرد: استان کردستان از دیرباز یکی از قطب‌های کشتی در سطح کشور بوده و همواره در رده‌های مختلف سنی شاهد درخشش کشتی گیران استان بوده ایم.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

وی افزود: متأسفانه در پنج سال اخیر شاهد افت بسیار محسوس کشتی استان هستیم که این امر ناشی از مدیریت ضعیف هیئت کشتی استان است.

این پیشکسوت کشتی کردستان اعلام کرد: به دلیل نگاه سلیقه‌ای هیئت کشتی استان شاهد محرومیت کشتی گیران نونهال و نوجوان باشگاه‌های چمران، توحید و شکوهی سنندج هستیم که بیش‌از ۵۰۰ کشتی گیر از این تصمیم مغرضانه آسیب دیده اند و آینده‌ای برای خود نمی‌بینند.

مرادی تصریح کرد: شخص رئیس هیئت کشتی استان و اعضای هیئت رئیسه فقط به دلیل غرض شخصی نسبت به مربیان و مدیران باشگاه‌های خصوصی سنندج از شرکت کشتی گیران آنها در مسابقات استانی و ملی جلوگیری می‌کنند و این امر متأسفانه به جایگاه کشتی کردستان ضربه‌ای بزرگ وارد کرده است.

وی افزود: استان کردستان در مسابقات کشتی رده‌های سنی کشور همواره جزو استان‌های بالای جدول بود اما متأسفانه اکنون بهترین رتبه ما نوزدهم می‌باشد.

مرادی خاطرنشان کرد: با ادامه این روند باید در آینده‌ای نزدیک انتظار نابودی کشتی کردستان و شهر سنندج را داشته باشیم چرا که جلوگیری از حضور بیش از ۵۰۰ استعداد نونهال و نوجوان موجب انقطاع نسلی در این رشته ورزشی خواهد شد.

وی افزود: مکاتبات متعددی از سوی آموزش و پرورش کردستان با اداره کل ورزش و جوانان استان و هیئت کشتی در خصوص اقدام غیر قانونی و غیر منطقی محروم کردن نونهالان و نوجوانان کشتی گیر صورت گرفته اما متأسفانه حتی این مکاتبات رسمی هم تاکنون بی پاسخ مانده است.

فواد نیک بین سرمربی تیم‌های رده سنی باشگاه مهر پویش کردستان نیز در این جلسه اظهار کرد: برای آقای جمشید خیرآبادی رئیس محترم هیئت کشتی استان به عنوان یک مربی موفق کشتی کشور احترام ویژه ای قائل هستم اما باید این مربی باسابقه کردستانی بداند که در عرصه مدیریت هیئت کشتی استان نتوانسته است موفق باشد و حذف چند صد نفر از نونهالان و نوجوانان کشتی گیر به دلیل مشکلات شخصی با مدیران باشگاه‌ها یکی از موارد این ضعف مدیریتی است.

در ادامه این نشست خبری نیز تعدادی از والدین کشتی گیران نونهال و نوجوان کردستانی خواستار ورود مسئولان استانی در خصوص این نابسامانی در بدنه هیئت کشتی استان و رفع اجحاف در حق فرزندان خود شدند.