مهر

جریمه زیست محیطی برای خودروسازان متخلف

جریمه زیست محیطی برای خودروسازان متخلف

مصوبه هیات وزیران در خصوص آیین‌نامه اجرایی تبصره ماده ٣ قانون ساماندهی صنعت خودرو ابلاغ شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهوری در نامه‌ای خطاب به وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان محیط زیست، سازمان ملی استاندارد و سازمان برنامه و بودجه، تصویب‌نامه مصوبه هیأت وزیران در تاریخ ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ در رابطه با آئین‌نامه اجرایی تبصره ماده ٣ قانون ساماندهی صنعت خودرو را ابلاغ کرد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

بر اساس تبصره ماده ٣ قانون ساماندهی صنعت خودرو مصوب ٢٨ آبان ماه ١۴٠٠ مجلس شورای اسلامی، دولت مجاز است ضمن ترویج روش‌های کاهش و بهینه‌سازی مصرف سوخت، نسبت به وضع عوارض پلکانی بر دارندگان خودروهای پرمصرف (نسبت به حجم سیلندر) یا تولید خودروهای با مصرف بالاتر از حد مجاز، به تشخیص سازمان ملی استاندارد، اقدام کند و درآمد حاصل را پس از واریز به حساب خزانه‌داری کل کشور و درج در بودجه‌های سنواتی به یارانه تسهیلات بانکی جهت گسترش حمل‌ونقل عمومی، موضوع احکام مندرج در ماده ۴ این قانون اختصاص دهد.

آئین‌نامه اجرایی این تبصره حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.

اطلاعیه معاون اول رئیس جمهوری در قالب متن اصلاحیه قانون ساماندهی صنعت خودرو به شرح ذیل است:

جریمه زیست محیطی برای خودروسازان متخلف جریمه زیست محیطی برای خودروسازان متخلف جریمه زیست محیطی برای خودروسازان متخلف جریمه زیست محیطی برای خودروسازان متخلف