مهر

روند جابه‌جایی تجزیه‌طلب‌ها از اقلیم کردستان در حال تکمیل است

روند جابه‌جایی تجزیه‌طلب‌ها از اقلیم کردستان در حال تکمیل است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: مقامات عراقی به ما اطلاع دادند که روند جابه‌جایی گروهک‌های تروریستی از اقلیم کردستان عراق آغاز شده و در مراحل تکمیل است.

ابوالفضل عمویی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت اجرای توافقنامه امنیتی ایران و عراق، گفت: توافقنامه امنیتی بین ایران و عراق به موعد اجرا و پایان بازه زمانی خودش رسیده است.

وی متذکر شد: در این مدت مقامات ما با مقامات طرف عراقی یعنی مقامات دولت مرکزی و مقامات اقلید مرتبط بودند و چیزی که از این مراودات دریافت کردند، اراده مثبت طرف عراقی برای انجام کار بوده است، با این حال ما اصرار داریم که در موعد مقرر روند اجرای این توافق تکمیل شود.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره روند اخراج نیروهای تجزیه‌طلب مسلح از اقلیم کردستان عراق، تصریح کرد: مقامات عراقی به ما اطلاع دادند که روند جا به جایی گروهک‌های تروریستی آغاز شده و در مراحل تکمیل است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجموعه تحولاتی که در پیرامون مرزهای ایران رخ می‌دهد تحت رصد و اشراف کشورمان است، تاکید کرد: منتظر هستیم تا مقامات عراقی روند تکمیل جا به جایی گروهک‌های تروریستی از اقلیم کردستان عراق را به اطلاع ما برسانند.